piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Medvedev si vychutná austrálskeho búrliváka
Foto: Twitter/ATP Tour

Tenisové tipy: Medvedev si vychutná austrálskeho búrliváka

Rím je poslednou zastávkou pred Roland Garros, kde nechýba prakticky nik zo špičky. Zajtra budú v hre napr. Daniil Medvedev alebo Stan Wawrinka.

ATP Masters 1000 Rím – 1. kolo

Taylor Fritz vs Guido Pella (14.5. o 11:00)

Argentínčan Pella patrí medzi najvýraznejšie postavy tohtoročných antukových turnajov. Vyhral na nich 20 zápasov a má jeden titul. Zdolal Schwartzmana, Garína, Čiliča, Cecchinata, Medvedeva, atď. Prehráva len s absolútnou špičkou (Nadal, Thiem, Bautista Agut). Je síce antukár, no rozhodne nie rýdzi obranár. Dokáže hrať celodvorcovo. Proti Fritzovi sa mu komplexný tenis hodí. Pred dvoma rokmi ho vďaka nemu porazil 2:0 na harde v Číne, kde nebol favorit. Tentoraz ním je a očakávame rovnaký výsledok. Taylor sa síce na najpomalšom povrchu zlepšuje, no hrá na ňom hardový tenis a proti Pellovi by nemal mať šancu.

Tip: víťazstvo Pellu v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,05

ATP Masters 1000 Rím – 1. kolo

David Goffin vs Stan Wawrinka (14.5. o 11:00)

Šláger úvodného kola. Obaja tenisti majú antuku radi, no kým Goffin na nej využíva predovšetkým skvelý pohyb, Stan na nej nekompromisne diktuje tempo. Útok zväčša slávi v bitkách týchto dvoch úspech. Wawrinka vedie vo vzájomnej bilancii 3:1. Tento rok hrá výrazne lepšie ako vlani, postupe sa vracia medzi špičku. Minulý týždeň uhral pekné štvrťfinále v Madride, kde porazil napr. Pellu alebo Nišikoriho. Goffin krízu stále prežíva. Tento rok má zápornú bilanciu, antuka tiež nepriniesla zlepšenie. Zajtra by mal uspieť útočnejší Švajčiar.

Tip: víťazstvo Wawrinku

Kurz Niké: 1,53

ATP Masters 1000 Rím – 1. kolo

Daniil Medvedev vs Nick Kyrgios (14.5. o 12:15)

Ďalší z očakávaných zápasov. V životnej forme hrajúci Medvedev narazí prvýkrát v kariére na austrálskeho búrliváka. Daniil je v poslednej dobe mimoriadne spoľahlivý, tento rok navyše našiel s antukou spoločnú reč. Využíva tu napriek svojej výške skvelý pohyb, fungujú tu aj jeho bleskovo po odskoku hrané údery. Semifinále v Monte Carle, kde cestou oskalpoval aj Djokoviča a finále v Barcelone budia rešpekt. Nick antuku neznáša, otvorene hovorí, že by ju zrušil a nedarí sa mu na nej. Predsa len je na tento povrch príliš ťažkopádny, jeho servis tu stráca účinnosť. V tejto sezóne to skúsil len v Madride, kde po vyslovene laxnom prístupe podľahol 0:2 na sety Struffovi. Kvalitnejší Rus by ho mal tiež vyprevadiť z kurtu v dvoch setoch a zbaviť ho antukového utrpenia.

Tip: víťazstvo Medvedeva v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,99

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Senzačný wimbledonský šampión, ktorý vstúpil do dejín

V Japonsku je tenis v posledných rokoch aj vplyvom Keia Nišikoriho na vzostupe. Jednou z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + nine =