nedeľa , október 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Medvedev bez straty setu aj v piatom zápase za sebou
Foto: Twitter/ATP Tour

Tenisové tipy: Medvedev bez straty setu aj v piatom zápase za sebou

Šanghaj a Linz, dve diametrálne odlišné mestá, ktoré však majú niečo spoločné – sú aktuálne dejiskami turnajov. Našu pozornosť si v Číne „vypýtal“ Daniil Medvedev. V Rakúsku zas pozornosť Kristina Mladenovičová či Barbora Strýcová.

WTA International Linz – 1. kolo

Barbora Strýcová vs Alizé Cornetová (8.10. o 11:05)

Strýcová mala po nesmierne úspešnom Wimbledone, keď skončila až v semifinále na rakete Sereny Wiliamsovej, určite vysoké očakávania. Realita je však taká, že si v „americkej“ časti sezóny vybojovala len jedno víťazstvo nad Kanepiovou. Prechod na ázijský kontinent tiež nedopadol podľa jej predstáv – víťazstvo nad 154. hráčkou sveta Wang Si-jü sa očakávalo, prehra s Venus Wiliamsovou úplne nie. Na druhej strane dvorca bude stáť ďalšia emotívna tenistka Alizé Cornetová. Rodáčke z Nice sa tiež nedarí v sezóne úplne podľa predstáv. Prehra s Tomovovou v Osake alebo debakel od Giorgiovej v Bronxe, keď získala iba tri gemy, len podčiarkujú občasné herné výpadky. Aj preto má problém systematicky stúpať a udržať sa na vyšších priečkach v rebríčku. Proti Strýcovej už absolvovala deväť zápasov s bilanciou 6:3. Víťazku nadchádzajúceho zápasu si netrúfame odhadovať vzhľadom na výkyvy oboch hráčok, tri sety by sme však mohli vidieť.

Tip: počet setov 3

Kurz Niké: 2,27

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

Daniil Medvedev vs Cameron Norrie (8.10. o 13:50)

Ruská tenisová škola sa znova dostáva na výslnie. Najväčší štát sveta sa môže pochváliť skvelými tenistami. Karen Chačanov, Andrej Rubľov patria už dnes medzi širšiu svetovú špičku, no skutočné zemetrasenie na mužskom okruhu spôsobil ich ďalší krajan Daniil Medvedev. Rodák z Moskvy má famózny záver sezóny. V Cincinnati a Petrohrade dokráčal ak turnajovým titulom. V Montreale a na US Open ho zastavil Nadal až vo finále. Vo Washingtone ho v rovnakej fáze porazil Kyrgios. Pri všetkej úcte k Norriemu, ktorý prešiel kvalifikáciou i cez Simona v 1. kole bez straty setu, si nemyslíme, že bude klásť Rusovi tuhý odpor. Medvedev neprišiel o žiadny set naposledy v Petrohrade a nepríde oň ani v 2. kole v Šanghaji po tom, čo mal na úvod voľný žreb.

Tip: víťazstvo Medvedeva v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,39

WTA International Linz – 1. kolo

Kristina Mladenovičová vs Kateřina Siniaková (8.10. o 16:05)

Mladenovičová sa pozvoľna prepadáva rebríčkom WTA. Aktuálne je na 46. priečke a rebríčkové stúpanie sympatickej tenistky už v tejto sezóne veľmi nepredpokladáme. Jej bilancia je od powimbledonského prechodu na hard 7:8. Tri zápasy za sebou vyhrala iba v Čeng-čou. Najviac upútalo víťazstvo nad Svitolinovou. V 1. kole turnaja v rakúskom Linzi bude mať proti sebe Siniakovú. Ani tá nie je v ideálnej forme, hoci „ranárke“ Ostapenkovej povolila na minulotýždňovom turnaji v Pekingu len tri gemy. Na ázijskej šnúre ale prehrala aj s priemernou Golubičovou. Vo vzájomnej bilancii vedie Siniaková nad Mladenovičovou tesne 4:3. Posledný zápas na ázijskej pôde ovládla v minulej sezóne práve Češka 2:0 na sety. Myslíme si, že sa bude tešiť aj teraz v rakúskej hale.

Tip: víťazstvo Siniakovej

Kurz Niké: 1,81

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Štartuje turnaj v rodnom meste Rogera Federera

Začína sa tenisový turnaj v rodnom meste Rogera Federera – v Bazileji. On nemôže, samozrejme, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 19 =