piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Medvedev kráča v Montreale za prvým Masters titulom

Tenisové tipy: Medvedev kráča v Montreale za prvým Masters titulom

V Kanade dnes uvidia diváci bitku dvoch Rusov, bitku nastupujúcej generácie. Ktorý z nich sa priblíži k titulu kategórie Masters?

ATP Masters 1000 Montreal – štvrťfinále

Karen Chačanov vs Daniil Medvedev (10.8. o 21:00)

Po dvojici Davydenko a Safin má Rusko opäť veľmi silnú dvojku v top 10. Aktuálna forma Medvedeva je výborná a bezpochyby môže pomýšľať na najvyššie méty. Do americkej šnúry turnajov vstúpil finálovou účasťou vo Washingtone, kde v štyroch zápasoch nestratil ani set. Rovnako bez straty setu je zatiaľ aj na turnaji v Montreale. Cestu do ďalšieho finále mu chce zahatať krajan Chačanov, ktorý počas tejto sezóny nepredvádza stabilné výkony. V jedinom doterajšom vzájomnom zápase uspel práve Chačanov v Moskve, ale treba pripomenúť, že sa tak stalo na konci minulého roka. Práve vtedy mal 23-ročný tenista najlepšiu formu v celej svojej kariére. O dva týždne po víťazstve nad rovesníkom dvíhal nad hlavu v Paríži svoj prvý titul kategórie Masters. Už v nedeľu by sa to mohlo podariť jeho kamarátovi.

Tip: víťazstvo Medvedeva

Kurz Niké: 1,51

WTA Premier 5 Cincinnati – 1. kolo kvalifikácie

Čang Šuaj vs Kristýna Plíšková (10.8. o 19:45)

Aj v tomto prípade pôjde o druhý vzájomný zápas. V Melbourne bola v úvode roka úspešnejšia Číňanka. Rovnako by zápas mohol dopadnúť aj dnes. Menej známa z českého sesterského dua len dnes vstúpi do americkej časti sezóny. Naopak, Čang Šuaj má za sebou už päť absolvovaných zápasov. Herná prax a vzájomný zápas môžu poznačiť vývoj stretnutia.

Tip: víťazstvo Čang Šuaj

Kurz: 1,47

Destanee Aiavová vs Veronika Kudermetovová (10.8. o 16:00)

Do tretice dnes ide o zápas, v ktorom je vzájomná bilancia súperov 1:0. Vedie v nej ruská 22-ročná nádej ženského tenisu. Tá zdolala súperku len pred niekoľkými týždňami bez najmenších problémov. Rebríčkový rozdiel viac ako 100 miest by sa mal preukázať aj dnes. Kudermetovová zaujala na tvrdom povrchu v tejto sezóne viacerými víťazstvami nad kvalitnými hráčkami (Bouzková, Benčičová, Pavľučenkovová). Preto tenistka z chvosta druhej svetovej stovky by na turnajový rozbeh mal byť dobrý žreb.

Tip: víťazstvo Kudermetovovej

Kurz: 1,27

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Tenisové tipy: Kto postúpi do hlavnej súťaže US Open?

Na US Open je dnes na programe kompletný program zápasov finálového kola kvalifikácie. Kto zvládne …