streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Na tráve sa stretne mladosť aj skúsenosť
Foto: TASR

Tenisové tipy: Na tráve sa stretne mladosť aj skúsenosť

Po tenisové tipy sme sa vybrali na ženský okruh, konkrétne na slnečnú Malorku a do anglického Birminghamu. Stosurovej by mohol vyhovovať povrch, Osaková začne na tráve víťazne.

WTA International Malorka – 1. kolo

Čeng Saj-saj vs Samantha Stosuro (18.6. o 11:00)

Číňanka je momentálne na 44. mieste rebríčka WTA, ale jej hra na tráve pôsobí pomerne rozpačito. Ak si zanalyzujeme výsledky z posledných 10 zápasov na „živom povrchu“, dostaneme bilanciu 4:6, no v kolónke „výhry“ nenájdeme žiadne oslnivé meno. Jej súperka v úvodnom kole na Malorke – Samantha Stosurová, pochádza z Austrálie, povrch jej je teda určite bližší napriek tomu, že najlepšie tenisové sezóny má podľa doterajších výsledkov už za sebou. Vlani na tomto turnaji dokázala poraziť Alison Riskeovú, čo sa určite nepodarí každej hráčke v tejto fáze sezóny. Preto si myslíme, že skúsenejšia Austrálčanka postúpi cez čínsku súperku do ďalšieho kola.

Tip: víťazstvo Stosurovej

Kurz Niké: 1,96

WTA Premier Birmigham – 1. kolo

Dajana Jastremská vs Julia Görgesová (18.6. o 12:30)

Mladá Ukrajinka Jastremská sa pomaličky prediera medzi svetovú špičku. Momentálne je na 35. pozícii. V aktuálnej sezóne má na konte dva singlové tituly, konkrétne Štrasburg a Hua Hin (antuka/tvrdý povrch), čím len potvrdzuje svoju hernú variabilitu. Na tráve to má na profi okruhu tiež dobre rozbehnuté, v uplynulom ročníku bojovala o titul na ITF turnaji v Ilkley, vo finále nestačila na Terezu Smitkovú. Teraz je z nej skúsenejšia hráčka. Žreb bol však nekompromisný a do cesty jej postavil Juliu Görgesovú – semifinalistku posledného ročníka Wimbledonu. Nemka mala navyše mizernú antukovú časť sezóny s bilanciou 2:5 a o motiváciu bude mať určite postarané. Hráčky by nám mohli predviesť pekné tenisové predstavenie na maximálny počet setov.

Tip: počet setov 3

Kurz Niké: 2,27

WTA Premier Birmigham – 1. kolo

Naomi Osaková vs Maria Sakkariová (18.6. o 13:45)

Japonka si na Roland Garros prešla poriadnym herným peklom, opakované otočenie nepriaznivého stavu vlastným pričinením alebo aj chybami súperiek je však vítanou lekciou v tenisových učebniciach každého profesionálneho tenistu a uvidíme, ako sa svetová jednotka poučila. Na tráve má bilanciu z poslednej sezóny 6:3, jej najlepším výsledkom je semifinále z Nottinghamu. Tam nestačila na Bartyovú. Maria Sakkariová má najväčší úspech na tráve v podobe skalpu Merie Šarapovovej na exhibícii v Hurlinghame. Sakkariová s Osakovou odohrali dve stretnutia, bilancia je 1:1. Stretli sa na amerických hardoch. Myslíme si, že Japonka bude v tesnom zápase úspešnejšia.

Tip: víťazstvo Osakovej

Kurz Niké: 1,51

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Keninová začne v Ču-chaji víťazne

Sofia Keninová vstúpi do skupinového turnaja v Ču-chaji derby zápasom proti Alison Riskeovej. Vo Viedni …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 − two =