piatok , november 15 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Potapovová sa v Soule chytí, Ostapenková nie
Foto: TASR

Tenisové tipy: Potapovová sa v Soule chytí, Ostapenková nie

Po tipy sme dnes zašli do Mét a Soulu. V akcii bude talentovaná Anastasia Potapovová, nádejný Rayane Roumane či trápiaca sa Jelena Ostapenková.

WTA International Soul – 1. kolo

Anastasia Potapovová vs Han Na-lae (17.9. o 5:00)

Ruska Potapovová patrí medzi najväčšie talenty sveta, ale momentálne neprežíva najlepšie obdobie. Prehrala posledné tri zápasy, no v Južnej Kórei má všetky predpoklady, aby sa chytila. Miestny hard by jej mohol sedieť, navyše ju čaká na úvod mimoriadne hrateľná súperka. Han Na-lae je síce doma, je to však tenistka, ktorá má už 27 rokov a nikdy nenazrela ani do top 100. Pravdepodobne už ani nikdy nenazrie. Kvalitatívne patrí vyslovene na ITF okruh, s rebríčkovo vyššie postavenými hráčkami pravidelne hladko prehráva.

Tip: víťazstvo Potapovovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,93

WTA International Soul – 1. kolo

Tímea Babosová vs Jelena Ostapenková (17.9. o 6:15)

Duel dvoch hráčok, ktoré patrili v top forme medzi špičku, ale tie časy sú z ich pohľadu minulosťou. Najmä Ostapenkovej ústup z pozícií je sklamaním. Lotyška však hrá vyslovene zle. V zápasoch kopí chyby, vôbec jej nefunguje druhé podanie. Súperkám dáva veľa šancí na brejk vinou dvojchýb. Babosová najala pred US Open kvalitného kouča Michaela Joyca a zatiaľ to prináša ovocie. Pod jeho vedením vyhrala šesť zápasov zo siedmich, v Soule sa rozohrala v kvalifikácii a jej rozlet by lotyšská tenistka nemala ukončiť.

Tip: víťazstvo Babosovej

Kurz: 1,83

ATP 250 Méty – 1. kolo

Aljaž Bedene vs Rayane Roumane (17.9. o 19:20)

Na halovom harde vo Francúzsku si to rozdajú dvaja hráči opierajúci sa o kvalitný servis. Na papieri je favoritom Bedene, no cez víkend hral daviscupový duel v egyptskej Káhire na antuke, čo môže byť komplikácia. To domáci mladík Roumane je na halový hard dokonale adaptovaný. Na konci životnej sezóny, v ktorej zdolal napr. Hoanga, Stachovského alebo Halysa, má určite na to, aby slovinského protivníka výrazne potrápil, ak nie rovno zdolal.

Tip: Roumane vyhrá aspoň set

Kurz: 1,73

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Wimbledonská legenda, ktorá zakladala nové tradície

Tenisové kroniky evidujú mnoho hráčov, ktorí získali v kariére jeden jediný grandslamový titul zaručujúci „nesmrteľnosť“. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

18 + five =