utorok , apríl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Ostapenkovej mizériu prehĺbi Pavľučenkovová

Tenisové tipy: Ostapenkovej mizériu prehĺbi Pavľučenkovová

Jelene Ostapenkovej sa dlhodobo vôbec nedarí. Bude však hrať s Anastasiou Pavľučenkovovou, s ktorou nikdy neprehrala. Nabehne Aryna Sabalenková po nevydarenom Australian Open opäť na víťaznú vlnu?

WTA Premier Petrohrad – osemfinále

Jelena Ostapenková vs Anastasia Pavľučenkovová (31.1. o 8:00)

Ostapenková doposiaľ proti Pavľučenkovovej nestratila ani set. Lotyška však má momentálne veľkú hernú krízu, v Petrohrade vyhrala prvý zápas od septembra. Naopak, Ruska je momentálne určite vo väčšej hernej pohode, pomerne dobre jej vyšlo Australian Open, kde prekĺzla medzi najlepšiu osmičku. Ostapenková prežila v predchádzajúcom kole divoký zápas proti Mladenovičovej, keď vyhrala 6:1, 0:6, 6:0. Je veľká šanca, že tento zápas vyhrá domáca tenistka. Avšak, v doterajších oboch zápasoch potrebovala víťazka aspoň v jednom sete na výhru sedem gemov. Ani tentokrát teda základných dvanásť gemov stačiť nebude.

Tip: Pavľučenkovová získa v zápase viac ako 12,5 gemu.

Kurz Niké: 2,12

Jekaterina Alexandrovová vs Tereza Martincová (31.1. o 8:00)

Tieto dve hráčky sa stretli doposiaľ trikrát. Vzájomnú bilanciu vedie Martincová 2:1. Je zaujímavosťou, že všetky zápasy sa doposiaľ skončili v troch setoch. Obe tiež v predchádzajúcom dueli potrebovali na postup tri sety. Na úvod roka majú tiež hráčky dobrú formu, môžeme preto očakávať drámu aj tentokrát.

Tip: Zápas bude mať tri sety.

Kurz Niké: 2,49

Alison van Uytvancková vs Aryna Sabalenková (31.1. o 8:00)

Aryna Sabalenková prežila vydarený úvod sezóny, keď vyhrala turnaj v Šen-čene, v Sydney potom dostala ťažký žreb, keď podľahla Kvitovej. Na Australian Open začala skvele, ale potom nestačila na prekvapenie turnaja mladučkú Anisimovovú. Van Uytvancková zbiera víťazstvá pomenej. Veľkou favoritkou bude svetová desiatka z Bieloruska. Obe hráčky, bez ohľadu na výsledok, do trojsetových zápasov príliš nechodia. Belgičanka nehrala viac dejstiev od októbra, jej súperka, ktorá však má za sebou viac stretnutí, musela ísť do trojseťáku dvakrát. Očakávajme teda hladkú výhru Sabalenkovej aj tentokrát.

Tip: Sabalenková vyhrá 2:0 na sety.