nedeľa , september 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Querrey bude na Wimbledone vzdorovať Nadalovi
Foto: TASR

Tenisové tipy: Querrey bude na Wimbledone vzdorovať Nadalovi

Wimbledon, Nemecko a Taliansko – to sú destinácie z ktorých sme vybrali dnešné tipy. Pomôže si Querrey servisom aj proti Nadalovi? A potvrdí Horanský skvelú formu?

ATP Challenger 90 Braunschweig – 3. kolo

Lukáš Rosol vs Kamil Majchrzak (10.7. o 14:10)

Vysoký Čech s nestabilnými výkonmi verzus mladík z Poľska, ktorý v aktuálnej sezóne na červenom povrchu vyhral turnaj v Ostrave a predtým na francúzskom harde aj challenger v Saint-Brieuc. Konečne sa pohybuje v okolí najlepšej stovky a práve turnaji v Nemecku by do nej mohol preniknúť. Ak prejde cez Rosola, čaká ho pravdepodobne Laaksonen a v semifinále (ak všetko pôjde podľa papierových predpokladov) jednotka celého podujatia Casper Ruud. Kamil má za sebou úspešnú kvalifikáciu na Wimbledone, potvrdzuje tak svoju univerzálnosť. Rosol s ním bude mať veľké problémy a nemyslíme si, že získa čo i len set. V prebiehajúcej sezóne zvíťazil na antuke v dvoch zápasoch za sebou len raz – v kvalifikácii Roland Garros.

Tip: víťazstvo Majchrzaka v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,73

ATP Challenger 80 Perugia – 2. kolo

Filip Horanský vs Gianluigi Quinzi (10. 7. o 15:00)

Horanský má za sebou veľmi úspešný turnaj v Ludwigshafene. Vo finále nestačil na domáceho Hanfmanna, aj tak ale môže prvý turnaj po Wimbledone považovať za veľký úspech. Teraz sa ale musí sústrediť na ďalší. V 1. kole mal voľný žreb, teraz ho čaká silný taliansky univerzál Gianluigi Quinzi, ktorý v roku 2018 získal dva antukové tituly na challengeroch v talianskych mestách Mestre a Francavilla. Domáca antuka mu evidentne vyhovuje. V aktuálnej sezóne má bilanciu na červenom povrchu 7:8. Filip to bude mať ťažké, no myslíme si, že zápas zvládne.

Tip: víťazstvo Horanského

Kurz Niké: 2,11

Wimbledon – štvrťfinále

Sam Querrey vs Rafael Nadal (10. 7. o 16:00)

Rafael Nadal kráča Wimbledonom poriadne sebavedome. Prekonal náročné prekážky Kyrgiosa a Tsongu, stratil zatiaľ jediný set práve proti „zlému chlapcovi“ z Austrálie. Teraz ho čaká ďalší „ranár“ Sam Querrey. Američan v doterajšom priebehu turnaja odohral sedem skrátených hier. Vyšší počet tajbrejkov nie je pri štýle jeho hry prekvapujúci. Nadal odohral dva tajbrejky proti Kyrgiosovi. Keď sa pozrieme na vzájomné zápasy Španiela a Američana, zistíme, že na rýchlom povrchu sa vedia o zisk setu doťahovať až do úplného záveru, napriek „bradatým“ dátumom predošlých stretnutí. Myslíme si, že aj v tomto zápase sa dočkáme dramatického rozuzlenia. Pre najodvážnejších odporúčame skúsiť tajbrejk na konkrétny set, napríklad tretí.

Tip: tajbrejk v 3. sete –áno

Kurz Niké: 2,93

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Osaková na domácom turnaji získa titul

Aj dnes ostávame s tipmi v Ázii. Veľký turnaj v Osake môže mať domácu víťazku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

thirteen − 3 =