sobota , november 16 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Rýchly povrch v Cincinnati využijú Opelka i Querrey
Foto: TASR

Tenisové tipy: Rýchly povrch v Cincinnati využijú Opelka i Querrey

Povrch v Cincinnati, kde sa hrá druhý prestížny turnaj letnej severoamerickej šnúry, je tradične rýchly. Využijú to Reilly Opelka, Sam Querrey či Ivo Karlovič?

ATP Masters 1000 Cincinnati – 1. kolo

Ivo Karlovič vs Jan-Lennard Struff (12.8. o 19:40)

V dueli dvoch dlháňov môžeme očakávať poriadnu prestrelku. Obaja získavajú obrovské penzum bodov priamo zo servisu. Favoritom je mladší Struff, ktorý vedie aj vo vzájomnej bilancii (2:0), no v posledných týždňoch trochu stagnoval. Štyridsiatnik Karlovič nehrá od konca marca nijak oslnivo, ale Cincinnati, kde hral v minulosti aj v semifinále, ho zastihlo v lepšej forme. V kvalifikácii zdolal Sandgrena a Kohlschreibera, v šiestich setoch stratil jediné podanie! Ak mu táto fazóna vydrží, čaká nás dlhý zápas. Minimálne na začiatku by sa mali hráči na riterne hľadať a prvý set bude rozhodovať zrejme tajbrejk.

Tip: počet gemov v 1. sete viac ako 10,5

Kurz Niké: 1,97

ATP Masters 1000 Cincinnati – 1. kolo

Sam Querrey vs Pierre-Hugues Herbert (12.8. o 19:40)

Ďalšie stretnutie, v ktorom si to rozdajú dvaja dobre podávajúci milovníci rýchlych povrchov. Vyhlásený bombardér Querrey bojoval tento rok so zdravotnými problémami a veľa toho v jeho prvej polovici neodohral. Na tráve však uhral skvelé finále v Eastbourne a štvrťfinále na Wimbledone. Znova to bol starý dobrý Sam, ktorý bol len ťažko brejknuteľný a dokázal ukončovať výmeny z forhendu. Herbert je technickejší typ hráča, ktorý sa vyžíva v častých prechodoch na sieť. Jeho forma je momentálne mizerná. Prehral päť zápasov za sebou a proti domácemu favoritovi by čiernu sériu ukončiť nemal.

Tip: víťazstvo Querreyho

Kurz Niké: 1,64

ATP Masters 1000 Cincinnati – 1. kolo

Reilly Opelka vs Borna Čorič (13.8. o 2:30)

Aj v treťom zápase figuruje tenista patriaci medzi desiatku najlepších servismanov na okruhu. Je ním obor Opelka. Domáci mladík má vo svojej pravačke neuveriteľnú silu a ak mu podanie úplne nevypovie službu, je prakticky vylúčené, aby oň v cincinnatských podmienkach prišiel. Tento rok prenikol Reilly do top 50 a v New Yorku získal aj premiérový titul. Čorič je behavejší tenista s výbornou hrou od základnej čiary, ale v nočnom premiérovom vzájomnom dueli je priveľa faktorov proti nemu. Po nedávnych zdravotných problémoch je jeho výkonnosť možno polovičná, povrch je na jeho vkus trochu prirýchly. Borna to navyše proti bombardérom príliš nevie. S Karlovičom bilancia 0:3, s Andersonom 1:4, s Raoničom 0:1, s Isnerom 1:1, jedine s Querreym pozitívna 1:0.

Tip: víťazstvo Opelku

Kurz Niké: 1,76

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Silný príbeh: Dominika Cibulková – Pre výšku ju odpisovali, ona sa stala najúspešnejšou Slovenkou

Dominika Cibulková bola bežne zvyknutá, že nastupovala na kurty aj proti súperkám vyšším o 15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 5 =