pondelok , november 18 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Goffin vyradí ďalšieho Francúza, suverénny Raonič
Foto: TASR

Tenisové tipy: Goffin vyradí ďalšieho Francúza, suverénny Raonič

V tenisových tipoch nás čakajú štvrťfinálové stretnutia v Stuttgarte a Hertogenboschi. Miloš Raonič sa dostáva do formy a David Goffin by si rád pripomenul trávnatú časť sezóny 2016.

WTA International Hertogenbosch – štvrťfinále

Greet Minnenová vs Veronika Kudermetovová (14.6. o 10:00)

Greet Minnenová je asi najväčším prekvapením na holandskej tráve. Aktuálne 139. hráčka rebríčka stratila v priebehu turnaja jeden set proti Sabine Lisickej, výhra nad Gasparianovou hovorí o tom, že postup Belgičanky do štvrťfinále nie je náhodný. Do cesty sa jej postaví Veronika Kudermetovová, jedna z plejády hráčok ruskej tenisovej školy, ktorá prostredie turnaja tiež veľmi obľubuje. V minulom roku vypadla vo štvrťfinále, keď podľahla Alexandre Kruničovej, o kolo skôr zdolala Belindu Benčičovú. V aktuálnom ročníku porazila Jabeurovú a Aiavovú a je vysoko pravdepodobné, že zastaví aj Minnenovú.

Tip: víťazstvo Kudermetovovej

Kurz Niké: 1,67

Atp 250 Hertogenbosch – štvrťfinále

David Goffin vs Adrian Mannarino (14.6. o 10:00)

Subtílny belgický tenista mal na tráve v minulosti prekvapujúco dobré výsledky, ktoré sa od  antukára bežne nevidia. Na exhibícii Boodles Challenge v roku 2016 zdolal Novaka Djokoviča 2:0. V tej istej sezóne ho na Wimbledone zastavil Raonič v osemfinálovej päťsetovej bitke. Potom prišiel veľký útlm spôsobený zranením a David po návrate vlani prehral s Ebdenom a Lópezom. Teraz je na turnaji v „krajine tulipánov“ nasadený ako číslo 5. Jeho súper Mannarino je síce stavaný na rýchle povrchy, tretiu výhru však nezaknihuje. Ak zopakuje podobný výpadok, ako proti Fernandovi Verdascovi v úvodnom sete, tak to bude mať belgický tenista veľmi jednoduché a po Herbertovi vyradí ďalšieho Francúza.

Tip: víťazstvo Goffina v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,88

ATP 250 Stuttgart – štvrťfinále

Márton Fucsovics vs Miloš Raonič (14.6. o 17:30)

Maďarského tenistu čaká poriadne náročná úloha. Na druhej strane dvorca bude stáť kanadský bombardér Raonič. Mártonove výsledky boli na najrýchlejšom povrchu veľmi nevýrazné, za zmienku snáď stojí potrápenie Philippa Kohlschreibera na turnaji v nemeckom Halle v minulej sezóne, keď síce dokázal vziať favoritovi set, následne ale musel pre zranenie vzdať. V minulom kole sa však dokázal postarať o veľké prekvapenie – zdolal Gruzínca Basilašviliho. Nemyslíme si, že by mal proti Kanaďanovi veľké šance – Raonič sa už mohol rozohrať a doladiť taktiku. Mal by vyhrať aj odvetný zápas. Ten prvý odohrali v uplynulej sezóne práve v Stuttgarte. Miloš nastrieľal 19 es a vyhral 2:0. Nadchádzajúci súboj 52. a 18. hráča renkingu dopadne podobne.

Tip: víťazstvo Raoniča v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,07

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Slovenský týždeň: Morvayová v prvom finále, Poláškove skvelé výkony nestačili

Filip Polášek zaistil, že sme po desiatich rokoch sledovali Turnaj majstrov so slovenským zastúpením. Napokon …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 − 16 =