nedeľa , november 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Kto ovládne na Roland Garros ženskú dvojhru?
Foto: TASR

Tenisové tipy: Kto ovládne na Roland Garros ženskú dvojhru?

Na Roland Garros sa zajtra rozhodne o víťazke ženskej dvojhry. Bude prekvapivá. Ashleigh Bartyová ani Markéta Vondroušová sa ako najväčšie favoritky určite nespomínali.

Roland Garros juniorky – finále

Leylah Annie Fernandezová vs Emma Navarrová (7.6. o 11:00)

Vo finále medzi juniorkami jedno očakávané a jedno trochu prekvapivé meno. Jednoznačne sa rátalo s Kanaďankou Fernandezovou, svetovou šestkou, no turnajovou jednotkou, ktorá tu stratila len v jednom sete viac ako štyri hry! Leylah má antuku rada, dobre sa na nej pohybuje a ťaží aj zo skúseností so ženským tenisom. Medzi rovesníčkami vyhrala už 10 zápasov za sebou. Navarrová je síce o rok staršia, ale zďaleka nedosahuje kvalitu a potenciál svojej kanadskej súperky. V Paríži sa vytrápila proti Singurovej i Čeng Čchin-wen, zajtra by na súperku kalibru Fernandezovej stačiť nemala.

Tip: víťazstvo Fernandezovej

Kurz Niké: 1,55

Roland Garros – finále

Ashleigh Bartyová vs Markéta Vondroušová (7.6. o 15:00)

Pre obe tenistky pôjde o najväčší zápas kariéry. Obe však postúpili do finále zaslúžene. Ich konzistentný a pestrý tenis platil na všetky súperky zvučnejších mien. Ak tínedžerku Vondroušovú niečo limituje, je to trochu slabší servis, inak je už dnes komplexnou hráčkou bez slabín. V Paríži nestratila tento rok ani set. Skúsenejšia Bartyová si naopak podaním pomáha výrazne. Doteraz Markétu dvakrát zdolala. Tráva v Birminghame i hard v Cincinnati ju však favorizovali výraznejšie ako antuka. Ťažko povedať, ako dievčatá zvládnu zápas v hlave. Ak však obe zahrajú svoj štandard, čaká nás atraktívny a vyrovnaný duel.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,71

Roland Garros – finále

Jérémy Chardy/Fabrice Martin vs Kevin Krawietz/Andreas Mies (7.6. o 16:15)

Ak bola ženská dvojhra plná prekvapení, mužská štvorhra na tom bola rovnako. Vo finále dva páry, s ktorými sa príliš nerátalo. Jasnými favoritmi sú pre nás domáci Chardy s Martinom. Obaja výborne servujú, najmä vďaka kvalitnému singlistovi Jérémymu majú aj výrazne lepší ritern a medzihru ako Nemci. Vyhrali už prípravný turnaj v Estorile a v Paríži porazili aj Kubota s Melom a Cabala s Farahom, čo sú páry svetovej extratriedy. Krawietz a Mies sa sotva posúvajú z challengerovej úrovne. Okrem Maracha s Pavičom narážali na Roland Garros na slabšie tandemy a dlhodobo suverénnejší francúzsky tandem by zaskočiť nemali.

Tip: víťazstvo páru Chardy/Martin

Kurz Niké: 1,58

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Vyvrcholenie Turnaja majstrov prinesie veľký boj

V našich tipérskych odporúčaniach nemôžu chýbať finálové duely dvojhry aj štvorhry na Turnaji majstrov. Okrem …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × one =