piatok , november 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Na Roland Garros sa už rozohrajú zápasy 2. kola kvalifikácie
Foto: Instagram/Ana Bogdanová

Tenisové tipy: Na Roland Garros sa už rozohrajú zápasy 2. kola kvalifikácie

Roland Garros bude zajtra pokračovať zápasmi 2. kola kvalifikácie mužov, ženy dohrajú súboje úvodného kola. V hre budú aj známe mená ako Viktor Troicki či Dustin Brown.

Roland Garros – 1. kolo kvalifikácie

Verónica Cepedeová Roygová vs Ana Bogdanová (22.5. o 11:15)

Už v 1. eliminačnom kole na seba narazia dve tenistky, ktoré boli v minulosti súčasťou elitnej stovky. Obe sa cítia na antuke výborne, obe sa dostali v posledných týždňoch do dobrej formy. Cepedeová Roygová si priviezla semifinále z Trnavy, kde ju zastavila až výborne hrajúca Perová. Bogdanová uhrala vo francúzskom meste Saint-Gaudens finále, v ktorom nenašla recept na Kalinskú. Miernou favoritkou je Ana, no na antuke očakávame veľký boj. V prospech paraguajskej antukárky môže hrať aj deň voľna navyše. Pravdepodobné sú aj tri sety, hranica 21 gemov môže padnúť i v dvoch.

Tip: počet gemov viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,75

Roland Garros – 2. kolo kvalifikácie

Dustin Brown vs Emilio Gómez (22.5. o 12:35)

Nevyspytateľný Brown je pre stávkarov vždy lotériou. Ak sa chytí, dokáže porážať aj hráčov z elitnej stovky, ako to predviedol tento rok pri zisku titulu v Sophii-Antipolis. Potom to však išlo s formou variabilne hrajúceho šoumena z kopca. V Paríži začal skalpom Istomina. Uzbek je však v hlbokej kríze, antuka mu sedí najmenej a nemožno tento výsledok preceňovať. Gómez, syn víťaza Roland Garros 1992, prežíva výborné obdobie. Darí sa mu na antuke i harde. Včera zmietol z kurtu upadajúceho veterána Gimena-Travera. Proti Dustinovi ho vďaka stabilnejším výkonom a konzistentnej medzihre považujeme za favorita. Kurz okolo 1,9 má hodnotu.

Tip: víťazstvo Gómeza

Kurz Niké: 1,92

Roland Garros – 2. kolo kvalifikácie

Viktor Troicki vs Jason Kubler (22.5. o 13:55)

Na záver veterán Troicki proti Austrálčanovi, ktorý na rozdiel od väčšiny svojich krajanov preferuje antuku. Jason sa v úvode roka trápil, ale zdá sa, že sa pomaly chytá. Včera porazil s prehľadom Ramanathana a na svojom dominantnom povrchu môže určite potrápiť aj skúseného Srba. Trociki už má to najlepšie za sebou a momentálne sa challengermi pretĺka nie veľmi úspešne. V príprave na druhý Grand Slam roka ho porazili aj Rinderknech, Bagnis, Hassan či Balázs. Proti Jasonovi je síce favorit, ale nepredpokladáme, že by mu uštedril výrazný debakel. Výkonnostný rozdiel medzi touto dvojicou je zanedbateľný a pokojne sa môže zrodiť i prekvapenie.

Tip: Kubler v hendikepe +4,5 gemu

Kurz Niké: 1,71

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Martin v Maii postúpi do štvrťfinále s ľahkosťou

Aj dnes tipy z Portugalska. V Maii sa bude hrať o štvrťfinále. Andrej Martin nastúpi …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight − 6 =