pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Šapovalov vo vysokom kurze stojí za pokus
Foto: TASR

Tenisové tipy: Šapovalov vo vysokom kurze stojí za pokus

V Indian Wells ide pomaly do tuhého. Ženy majú na programe osemfinále, muži dohrávajú 3. kolo. Uvidíme aj súboj generácií, v ktorom vyzve Denis Šapovalov Marina Čiliča.

ATP Masters 1000 Indian Wells – 3. kolo

Denis Šapovalov vs Marin Čilič (12.3. o 20:20)

Tridsiatnika Čiliča preverí stále ešte tínedžer Šapovalov. Bookmakeri favorizujú skúsenejšieho z tejto dvojice, no na kurte môže byť všetko inak. Denis tu odohral v 2. kole skvelý zápas proti Johnsonovi. Výborne podával, hral svoj tradičný nebojácny tenis a čo je najdôležitejšie, projektily z forhendu i bekhendu nachádzali čiary. Tento rok na prenikavý výsledok stále čaká a americký hard je tým ideálnym prostredím. Samozrejme, podmienky sedia aj Marinovi. Ani jeho forma však nie je ideálna. Okrem vydretého 4. kola Australian Open má tento rok na konte len predvčerajší skalp Lajoviča. Vlani v Bazileji síce Kanaďana s prehľadom zdolal, no dnes považujeme zápas za úplne otvorený. Kurz na Šapovalova za pokus stojí.

Tip: víťazstvo Šapovalova

Kurz: 2,66

ATP Masters 1000 Indian Wells – 3. kolo

Andrej Rubľov vs Karen Chačanov (12.3. o 23:00)

V Kalifornii sa odohrá aj derby medzi dvoma talentovanými Rusmi. Obaja už zažili svoj veľký vzostup. Andrej v roku 2017, Karen najmä na konci vlaňajška. Odvtedy sa však veľa zmenilo. Prvý menovaný mal aj zdravotné problémy a až v posledných týždňoch sa vracia do formy. Chačanov zas momentálne nedokáže naplniť očakávania, ktoré lanským titulom z Paríža vzbudil. Dalo by sa dokonca povedať, že forma je momentálne lepšia na strane Rubľova. Agresívnejší Karen však má zbrane na to, aby uspel, len ich musí prebudiť k životu. Vo vzájomnej bilancii vedie 2:1 Chačanov, vždy to však boli mimoriadne vyrovnané bitky. Niečo podobné očakávame znova.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,75

WTA Premier Mandatory Indian Wells – 4. kolo

Aryna Sabalenková vs Angelique Kerberová (13.3. o 4:00)

Program uzavrie súboj dvoch typologicky odlišných tenistiek. Na jednej strane ľavoruká obranárka Kerberová, na druhej praváčka Sabalenková, ktorá má hru postavenú na maximálne útočnom pojatí a dobrom servise. Ak Aryna dokáže udržať počet chýb na prijateľnej úrovni, mala by dominovať. A veríme, že dokáže. Už je to hráčka najužšej svetovej špičky. Po parádnom vstupe do sezóny momentálne na výraznejší úspech čaká vyše dva mesiace, a tak jej rozhodne nechýba motivácia. Kerberová podáva tento rok len priemerné výkony. Už v predchádzajúcom zápase proti Vichľancevovej to dlho vyzeralo na jej vypadnutie, Ruska však napokon neudržala vysokú úroveň svojej hry. Sabalenková by to dokázať mala.

Tip: víťazstvo Sabalenkovej

Kurz: 1,74

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Balázs a ďalší antukári na Roland Garros hladko vyhrajú

Kvalifikácia Roland Garros bude zajtra pokračovať ďalšími zápasmi 1. kola. Dôveru vkladáme do antukárov ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − fourteen =