utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Šapovalov prevalcuje súpera, jeho skúsený krajan sa zapotí
Foto: TASR

Tenisové tipy: Šapovalov prevalcuje súpera, jeho skúsený krajan sa zapotí

Po trojicu tipov sme dnes zašli do Rotterdamu, kde bude zajtra pokračovať zápasmi 1. kola prestížny halový turnaj. Ako si budú počínať kanadské hviezdy Denis Šapovalov a Miloš Raonič?

ATP 500 Rotterdam – 1. kolo

Miloš Raonič vs Philipp Kohlschreiber (12.2. o 11:00)

V rotterdamskej hale si skrížia rakety dvaja skúsení matadori vyznávajúci odlišný štýl. Kohlschreiber patrí medzi subtílnejších hráčov s dobrým pohybom a výbornou hrou od základnej čiary. Raonič je zas bombardér obľubujúci časté prechody na sieť. Obaja sú univerzáli, ktorí vedia v hale zahrať. Miloš sa v nej predstaví prvýkrát v sezóne, od štvrťfinále Australian Open na okruhu absentoval. Práve to môže byť komplikácia, zápasová prax je preňho dôležitá. Philipp hral na halovom harde nedávny Davis Cup aj následný turnaj v Montpellieri. Hoci nie je jeho forma stopercentná, bilancia 1:1 a dlhodobo úspešné výsledky proti servismanom mu dávajú šancu favorita potrápiť.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,71

ATP 500 Rotterdam – 1. kolo

Marius Copil vs Ernests Gulbis (12.2. o 11:00)

V 1. kole si zmerajú sily aj dvaja „lucky loseri“. Obaja majú tenis založený na výbornom 1. podaní a útočnom pojatí. Z hľadiska formy sú na tom podobne, keď v aktuálnej sezóne na prelomový výsledok čakajú. Zajtra budú cítiť obaja šancu na cenný postup do 2. kola, vzhľadom na priemernú formu sa zrejme dočkáme veľkého boja. Tri sety sa javia ako veľmi pravdepodobné. Aj v prípade dvoch môže padnúť 25 či 26 gemov, keďže na rýchlom harde by si mali obaja strážiť servis. V Copilových zápasoch bola hranica 23,5 gemu pokorená päťkrát za sebou, v Gulbisových dvakrát z posledných troch vystúpení.

Tip: počet gemov viac ako 23,5

Kurz: 1,75

ATP 500 Rotterdam – 1. kolo

Franko Škugor vs Denis Šapovalov (12.2. o 12:30)

Skúsený tridsiatnik Škugor je v rebríčku až na 351. mieste a prioritne sa venuje štvorhre. Jeho kariérna bilancia na halových hardoch je 60:60. V Rotterdame si v kvalifikácii nečakane poradil s Ivaškom a po obrate aj s málo známym Nijboerom. Tým by sa však malo jeho ťaženie skončiť. Hoci meria takmer dva metre, jeho servis rozhodne nie je neprelomiteľný a v medzihre bude výrazne zaostávať. Šapovalov má potenciál na top 10, jeho tenis je založený na vysokej agresivite. Franka by mal vo výmenách bez problémov rozbehávať a s prehľadom postúpiť. Podmienky v Rotterdame by mu mali svedčať.

Tip: víťazstvo Šapovalova v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,54

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 5 =