piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Sevastovová nedá šancu rekonvalescentke, veľká bitka v Bastade
Foto: TASR

Tenisové tipy: Sevastovová nedá šancu rekonvalescentke, veľká bitka v Bastade

Po tipy sme sa vybrali do Švédska a Rumunska. V Bukurešti bude v akcii aj obhajkyňa titulu Anastasija Sevastovová či supertalent Jelena Rybakinová.

WTA International Bukurešť – 2. kolo

Anastasija Sevastovová vs Patricia Maria Tigová (18.7. o 14:00)

Behavá a úderovo variabilná Lotyška Sevastovová je turnajovou jednotkou a zrejme aj najväčšou favoritkou na zisk trofeje pre víťazku. Z vlaňajška obhajuje titul, roky predtým uhrala v rumunskej metropole štvrťfinále a finále. V 1. kole sa nadrela proti Ane Bogdanovej, čo možno pripísať prechodu z trávy. Teraz by už mala byť na povrch adaptovanejšia. Domáca Tigová sa v aktuálnej sezóne vracia po 19 mesiacoch bez tenisu. Hrala sériu malých hardových ITF podujatí v Mexiku, kde striedala výborné výsledky a nečakané prehry. Bývalá 83. žena sveta nikdy nedosahovala také kvality ako Lotyška a vo fáze návratu je málo pravdepodobné, že by ju potrápila.

Tip: víťazstvo Sevastovovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,63

ATP 250 Bastad – 2. kolo

Juan Ignacio Londero vs Hugo Dellien (18.7. o 15:00)

Dvaja juhoamerickí antukoví špecialisti neváhali a pred severoamerickým hardovým turné sa vrátili na svoj dominantný povrch. Obaja sa tento rok „zabývali“ v top 100 a majú už bohatú vzájomnú históriu. V pomere 6:3 v nej vedie Londero, tento rok v Sao Paule však v dvoch tesných setoch prehral. Tipovať jubilejný desiaty zápas nie je jednoduché. Bude plný dlhých výmen, v ktorých uspeje úderovo konzistentnejší. Kto z ortodoxných antukárov to bude, nevedno. Zrejme nás ale čaká tuhý boj, ktorý dosť pravdepodobne rozlúskne tretí set.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,71

WTA International Bukurešť – 2. kolo

Jaqueline Adina Cristianová vs Jelena Rybakinová (18.7. o 19:00)

Domáca Cristianová dosiahla už postupom do 2. kola nečakaný úspech. Ako hráčka, ktorej maximom je v 21 rokoch postavenie v tretej stovke rebríčka, nemala mať na úvod veľa šancí proti Cirsteovej. Trápiacu sa krajanku však zdolala a iste si brúsi zuby aj na ďalšiu favoritku. Tentoraz to ale bude nepomerne ťažšie. Rybakinová už je iba krôčik od elitnej stovky, navyše je to absolútna univerzálka, ktorá nerobí medzi povrchmi rozdiely. Dobré podanie i razantné základné údery z nej robia potenciálnu budúcu členku top 20. V úvodnom kole zdolala 2:0 Badosovú Gibertovú, ktorá má určite väčšie kvality než Jaqueline.

Tip: víťazstvo Rybakinovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,85

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Kto postúpi do hlavnej súťaže US Open?

Na US Open je dnes na programe kompletný program zápasov finálového kola kvalifikácie. Kto zvládne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × four =