štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Slovak Open prinesie súboje o štvrťfinále
Foto: TASR

Tenisové tipy: Slovak Open prinesie súboje o štvrťfinále

Na bratislavskom challengeri Slovak Open nás dnes čaká kompletný program zápasov 3. kola. V hre o štvrťfinále bude viacero známych mien a členov top 100.

ATP Challenger 110 Bratislava – 3. kolo

Salvatore Caruso vs Jegor Gerasimov (7.11. o 10:30)

Začíname taliansko-bieloruským súbojom dvoch typologicky odlišných tenistov. Caruso je síce na Taliana pomerne značný univerzál, ale predsa len sa cíti najlepšie na antuke a hala mu je dosť cudzia. Je to dokonca prostredie, v ktorom má v kariére zápornú bilanciu výhier a prehier. Gerasimov je z tohto hľadiska jeho presný opak. Víťaz Slovak Open spred štyroch rokov nevynechá prakticky žiadnu možnosť zahrať si na harde pod strechou. V Petrohrade, v identických podmienkach, si vyšliapol aj na účastníka Turnaja majstrov Berrettiniho. Carusa by mal zdolať s prehľadom.

Tip: víťazstvo Gerasimova v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,93

ATP Challenger 110 Bratislava – 3. kolo

Peter Gojowczyk vs Iľja Ivaška (7.11. o 11:50)

Druhý zápas má opäť bieloruskú stopu. Ivaška, niekdajší člen elitnej stovky, však momentálne zďaleka nedosahuje kvality Gerasimova. Herne sa vyslovene trápi, často mu v zápasoch úplne „odchádza“ podanie a kopí dvojchyby. Aj preto poprehrával v poslednej dobe s hráčmi ako Kravčuk alebo Dubrivnyj. Na Slovak Open síce včera prekvapil skalpom Fucsovicsa, ten je však známy svojou nevyspytateľnosťou a často vyslovene laxným prístupom k zápasu. Gojowczyk má v závere roka stále šancu vybojovať si hlavnú súťaž Australian Open, čo je veľká motivácia. V Bratislave získal pred piatimi rokmi titul, jeho útočná hra a dobrý servis do haly pasujú. Nemec je dnes pre nás jasný favorit.

Tip: víťazstvo Gojowczyka

Kurz Niké: 1,82

ATP Challenger 110 Bratislava – 3. kolo

Yannick Maden vs Lloyd Harris (6.11. o 11:20)

Nemec Maden podáva v ostatných týždňoch na halových hardoch kvalitné výkony. Hoci nemá žiadnu výraznú zbraň, jeho poctivá a presná hra od základnej čiary na challengerovú úroveň úplne stačí. Yannick má z nedávnej doby na konte aj výhry nad Humbertom či Moutetom. V Bratislave zdolal na úvod dobre podávajúceho Otteho a ešte väčšia výzva ho čaká na príjme dnes. Juhoafričan, ak má deň, dokáže nastrieľať za dva sety aj 20 es. Včera zdolal Rosola v dvoch skrátených hrách a dlhá môže byť aj jeho konfrontácia s typovo odlišným Madenom.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz Niké: 1,85

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Turnaj majstrov otvára druhé kolo otvorenej skupiny

Turnaj majstrov hrá aj dnes v tipoch prím. Čaká nás druhé kolo zápasov v skupine …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 4 =