nedeľa , október 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Súboj rebríčkových susedov ovládne v Pekingu Tsitsipas
Foto: TASR

Tenisové tipy: Súboj rebríčkových susedov ovládne v Pekingu Tsitsipas

Semifinálová fáza turnajov v Pekingu a Tokiu klope na dvere a tenisové tipy budú pri tom. V hlavnom meste Číny sa stretnú Stefanos Tsitsipas s Alexandrom Zverevom, v ženskej časti vyzve Ashleigh Bartyová Kiki Bertensovú. Tokio si skúsi podmaniť Novak Djokovič, na ktorého čaká David Goffin.

ATP 500 Tokio – semifinále

Novak Djokovič vs David Goffin (5.10. o 8:00)

Srb v Japonsku plní úlohu turnajovej aj svetovej jednotky. Po US Open je to prvý Novakov  turnaj. Vo Flushing Meadows skrečoval zápas proti Wawrinkovi pre pretrvávajúce problémy s ramenom. V Tokiu zatiaľ zverenec Mariána Vajdu nestratil ani set a iba v jedinom prípade potreboval získať sedem gemov, vo svojom druhom zápase proti domácemu Soedovi. Inak si vedie v skutku výborne.  Na druhej strane dvorca bude stáť  David Goffin. Subtílny Belgičan si po prehre s Federerom na US Open odbehol do francúzskych Mét. Tam skončil na rakete Pabla Carreňa Bustu. V Tokiu sa mu podarila odveta proti Španielovi, potreboval však tri sety. Ďalšie duely zvládol bez problémov. Vzájomné zápasy Djokoviča a Goffina ukazujú veľkú dominanciu Srba pomerom 6:2. Nemyslíme si, že semifinále v Tokiu vybočí z nastoleného trendu. Novak by mal zvíťaziť bez straty setu.

Tip: víťazstvo Djokoviča v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,45

WTA Premier Mandatory Peking – semifinále

Ashleigh Bartyová vs Kiki Bertensová (5.10. o 8:30)

Austrálčanka Ashleigh Bartyová je momentálna svetová jednotka. Vynikajúca singlistka aj deblistka hrá v Ázii už druhý turnaj po tom, čo na US Open skončila na rakete Wang už v osemfinále. Vo Wu-chane vypadla pred bránami finále, keď bola nad jej sily Sabalenková. Teraz sa znova ocitá v semifinálovej fáze, ale má proti sebe obľúbenú súperku – Kiki Bertensovú z Holandska. Holanďanka taktiež prehrala na predchádzajúcom podujatí vo Wu-chane s Arynou Sabalenkovou. Chuť si napravila práve na aktuálnom podujatí. V predchádzajúcom zápase nedala veľa šancí Eline Svitolinovej najmä v druhom sete, ktorý ovládla pomerom 6:2. Proti Bartyovej má však negatívnu bilanciu 0:4. Veľa šancí jej nedávame ani teraz. Bartyovej hra na Bertensovú jednoducho platí.

Tip: víťazstvo Bartyovej

Kurz Niké: 1,33

ATP 500 Peking – semifinále

Stefanos Tsitsipas vs Alexander Zverev (5. 10. o 15:00)

Grék Stefanos Tsitsipas si najúspešnejšiu fázu sezóny užil pravdepodobne v antukovom období, keď vyhral turnaj v Estorile, v Madride si zahral finále a úspešnú púť zakončil semifinálovou účasťou v Ríme. Semifinálovú fázu zopakoval aj na tvrdom povrchu vo Washingtone, v hlavnom meste USA nestačil na Nicka Kyrgiosa. V Pekingu má vynikajúcu príležitosť dostať sa ďalej, pretože jeho súperom bude Alexander Zverev. Šiesty nasadený Nemec je renkingovým susedom Gréka. V poslednom období má problém zvládať zápasy v neskorších fázach turnajov – nezvládol 3. kolo v Montreale, osemfinále na US Open… V Pekingu sa mu ale darí, do aktuálnej fázy postúpil bez straty setu, a to mal proti sebe rôzne typy súperov – Querreyho, Augera-Aliassimeho a Tiafoea. Proti Grékovi má negatívnu bilanciu 1:2 a myslíme si, že nedokáže pomer vyrovnať.

Tip: víťazstvo Tsitsipasa

Kurz Niké: 2,24

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Štartuje turnaj v rodnom meste Rogera Federera

Začína sa tenisový turnaj v rodnom meste Rogera Federera – v Bazileji. On nemôže, samozrejme, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × four =