utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Thiem presvedčivo zdolá Federera, Halepovú Benčičová nezastaví
Foto: TASR

Tenisové tipy: Thiem presvedčivo zdolá Federera, Halepovú Benčičová nezastaví

Elitné turnaje v Madride sa blížia k svojmu záveru. Aj dnes vám ponúkame tenisové tipy práve z týchto podujatí. Federera čaká Thiem, Djokoviča obľúbený Čilič a Benčičovú výzva v podobe Halepovej.

ATP Masters 1000 Madrid – štvrťfinále

Novak Djokovič vs Marin Čilič (10. 5. 12:00)

„Nole“ sa s Marinom na antuke stretol naposledy v Monaku v sezóne 2015 a vyhral suverénne, keď dovolil rodákovi zo Záhrebu len 3 gemy. Aj zajtra môže byť situácia podobná. Čilič má v nohách tri „trojseťáky“, na kurte strávil 7 hodín, kým Djokovič vďaka automatickému postupu v 1. kole len 150 minút. Djokovič zvíťazí v dvoch setoch a podľa nás nebude potrebovať ani ani raz siedmy gem.

Tip: počet gemov menej ako 20,5

Kurz Niké: 1,91

WTA Premier Mandatory Madrid – semifinále

Belinda Benčičová vs Simona Halepová (10. 5. 14:30)

Belinda to bude mať proti neoficiálnej „kráľovnej antuky“ mimoriadne ťažké, hoci obranná hra jej nie je cudzia. Rumunka nepripúšťa prekvapenia a v Madride nestratila ani set. Švajčiarka so slovenskými koreňmi vie na Halepovú zahrať. Vzájomná bilancia hovorí tesne v jej prospech (2:1), najčerstvejší zápas je z Dubaja. Na arabskom polostrove sa tešila z víťazstva 2:1. Na antuke sa tenistky zatiaľ nestretli. Myslíme si, že Belinda bude vzdorovať, ale zápas nedotiahne do víťazného konca

Tip: víťazstvo Halepovej

Kurz Niké: 1,25

ATP Masters 1000 Madrid – štvrťfinále

Roger Federer vs Dominic Thiem (10. 5. 17:00)

Roger mal dnes napriek „kanárovi“ v prvom sete čo robiť a odvracal dva mečbaly proti Monfilsovi. Zajtra ho čaká ešte silnejší antukový špecialista. Rakúšan je na najpomalšom povrchu schopný momentálne poraziť kohokoľvek a ani fenomenálny Federer mu pravdepodobne nenarobí výrazné problémy. Rakúsky tenista už Švajčiara raz na najpomalšom povrchu porazil, bolo to v roku 2016 v Ríme 2:0 na sety. Myslíme si, že podobný úspech zopakuje aj zajtra.

Tip: víťazstvo Thiema v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,07

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Silný príbeh: Patricia Maria Tigová – Po nekonečných problémoch návrat ako zo sna

Rumunka Patricia Maria Tigová sa tento rok v tichosti vrátila na okruh po vyše ročnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 1 =