piatok , november 15 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Tigová spraví ďalší krok k návratu do top 100
Foto: TASR

Tenisové tipy: Tigová spraví ďalší krok k návratu do top 100

Trojlístok tipov sme namixovali z ázijských vonkajších i európskych halových hardov. V hre bude newyorský hrdina Matteo Berrettini či impozantne sa vracajúca Patricia Maria Tigová.

WTA International Soul – 2. kolo

Karolína Muchová vs Tímea Babosová (19.9. o 6:15)

Češka Muchová patrí príjemné prekvapenia sezóny. Pestrý tenis a skvelý fyzický fond z nej spravili členku top 50. Ako však býva zvykom, po senzačnom štvrťfinále Wimbledonu zatiaľ podobný výsledok neprišiel. Zároveň treba uznať, že americké prehry s rozbehnutou Linettovou a Serenou Williamsovou neboli žiadnym sklamaním. V Soule na úvod zdolala 2:1 na sety van Uytvanckovú. Výborne servujúca a útočne ladená Babosová ide v posledných týždňoch výkonnostne nahor. Pod vedením nového kouča Joyca vyhrala sedem z ôsmich zápasov a potrápiť by mala aj mladú českú tenistku.

Tip: Babosová vyhrá aspoň set

Kurz: 1,59

WTA International Soul – 2. kolo

Patricia Maria Tigová vs Paula Badosová Gibertová (19.9. o 7:30)

Rumunka Tigová sa tento rok vrátila po zdravotných problémoch a materskej dovolenke. Neprestáva udivovať a z nuly to vytiahla v renkingu už na 124. miesto. Okrem svojej dominantnej sa jej solídne darí i na harde. Zajtra ju čaká súperka, na ktorú narazila tento rok v kvalifikácii Wimbledonu. Tam jej podľahla 1:2 na sety, chýbala jej však vtedy akákoľvek prax proti súperkám z top 200. Navyše to bolo na tráve, kde nikdy nevyhrala ani zápas. V Soule je povrch pre rumunskú tenistku prijateľnejší, navyše už je rozbehnutá a pre nás dokonca mierna favoritka.

Tip: víťazstvo Tigovej

Kurz: 2,04

ATP 250 Petrohrad – 2. kolo

Matteo Berrettini vs Roberto Carballés Baena (19.9. o 13:20)

Na záver hala v Petrohrade. Talian Berrettini, semifinalista US Open, patrí medzi najväčších univerzálov. Navyše je na svoj vek a pôvod mimoriadne vyspelý a pokojný. Hráč opierajúci sa o skvelý servis nemá v hre prakticky žiadnu slabinu, a hoci po US Open ešte nehral, mal by využiť ideálny žreb. Carballés Baena je ortodoxný antukár, behavý, úderovo pomerne stabilný, no bez smrtiaceho zakončenia či kvalitného podania. Včera ťažil z totálnej letargie Kližana, ktorá sa s ním vlečie už niekoľko týždňov. Proti Matteovi by nemal mať nárok ani set.

Tip: víťazstvo Berrettiniho v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,65

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Wimbledonská legenda, ktorá zakladala nové tradície

Tenisové kroniky evidujú mnoho hráčov, ktorí získali v kariére jeden jediný grandslamový titul zaručujúci „nesmrteľnosť“. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + four =