piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Ako dopadne odveta Tsitsipas vs Nadal?
Foto: TASR

Tenisové tipy: Ako dopadne odveta Tsitsipas vs Nadal?

Na prestížnom turnaji v Ríme sú zajtra na programe štyri semifinálové zápasy. Veľkým lákadlom je najmä repríza madridského semifinále Stefanos Tsitsipas vs Rafael Nadal.

WTA Premier 5 Rím – semifinále

Kiki Bertensová vs Johanna Kontová (17.5. o 12:00)

Bertensová hrá v životnej forme a zajtra je rozhodne favoritka. Dnes jej určite padlo vhod, že mala po odstúpení Osakovej voľný deň. Kiki forsíruje útočný tenis, skvele servuje a antuka je jej dominantný povrch. Kontová napriek tomu nebude ľahká súperka. Typologicky nie nepodobná tenistka sa dlho profilovala ako špecialistka na rýchle povrchy, ale ako dnes povedala, v mladosti sa jej na antuke darilo a konečne to potvrdzuje aj na najvyššej úrovni. Tento rok má na konte finále z Rabatu, v Ríme zdolala aj Stephensovú či Vondroušovú. Vyhrať by zajtra nemala, no Holanďanku podľa nás výrazne potrápi.

Tip: počet gemov viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,85

WTA International Norimberg – 1. kolo kvalifikácie

Katharina Gerlachová vs Pemra Özgenová (17.5. o 14:00)

Pohľad do kvalifikácie na nemeckej antuke. Mladá domáca tenistka Gerlachová pomaly a nenápadne napreduje. Na antuke vyrastala a v priebehu celej kariéry ju vyhľadáva. Tento rok na nej zdolala aj Büyükakcayovú, len smolne nestačila na kvalitné súperky Aiavovú, Fernandezovú alebo Zajovú. Doma je pre nás proti tureckej veteránke miernou favoritkou práve ona. Özgenová nebola v 33 rokoch nikdy ani v top 200. Je to typická hráčka ITF okruhu. Do Norimbergu prišla z kobercových turnajov v Óbidose, čo je výrazná zmena. Aj tam navyše v poslednom dueli „vybuchla“ proti outsiderke Webleyovej-Smithovej. Atraktívny kurz na Nemku treba proti špecialistke na hard skúsiť.

Tip: víťazstvo Gerlachovej

Kurz Niké: 2,08

ATP Masters 1000 Rím – semifinále

Stefanos Tsitsipas vs Rafael Nadal (17.5. o 14:30)

Keď sa stretli pred týždňom v semifinále v Madride, Grék antukového kráľa zaskočil. Stefanos hrá momentálne fantasticky a zdá sa, že mu nerobí problém ani nabitý program. Aj on si dnes oddýchol, keďže Federer z Ríma odstúpil. Nadal nepodal úplne presvedčivý výkon proti Verdascovi. Hoci zvíťazil výsledkovo hladko, výrazne profitoval z únavy súpera. V úvode diktoval tempo jeho súper. Tsitsipas je asi najkomplexnejší z mladíkov. V hlave to má zrovnané a určite si môže proti favoritovi veriť. Nepredpokladáme, že zdolá „Rafu“ druhýkrát za sebou, rímska antuka je pomalšia, čo mu úplne nevyhovuje, ale kurz na to, že získa set, za pokus stojí.

Tip: Tsitsipas vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,95

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Senzačný wimbledonský šampión, ktorý vstúpil do dejín

V Japonsku je tenis v posledných rokoch aj vplyvom Keia Nišikoriho na vzostupe. Jednou z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 + four =