piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Suverén Tsitsipas, v akcii aj Brown
Foto: TASR

Tenisové tipy: Suverén Tsitsipas, v akcii aj Brown

Dnes sa na tenisové tipy pozrieme do Stuttgartu a Hertogenboschu. Alison Riskeová, Dustin Brown aj Stefanos Tsitsipas sú objektmi našich záujmov.

ATP 250 Hertogenbosch – 2. kolo

Stefanos Tsitsipas vs Nicolás Jarry (13.6. o 12:30)

Súboj dvoch vysokých tenistov – univerzálneho Gréka považovaného za supertalent a typického antukára. Môže ísť o nesmierne zaujímavé stretnutie. Tsitsipas si vie na tráve poradiť s priemernými tenistami. V minulej sezóne zdolal na Wimbledone Donaldsona a na exhibícii Warda. Má síce problémy s neomylnými servismenmi (prehra s Isnerom v troch setoch), no s Nicolásom Jarrym by problémy mať nemal. Jediné významné víťazstvo si Čiľan pripísal proti Krajinovičovi v 1. kole Wimbledonu. Tsitsipas ho z turnaja v Hertogenboschi vyradí v dvoch setoch.

Tip: víťazstvo Tsitsipasa v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,65

WTA International Hertogenbosch – 2. kolo

Polona Hercogová vs Alison Riskeová (13.6. o 13:35)

Slovinská tenistka Hercogová dostala veľmi ťažký žreb na 2. kolo turnaja v Holandsku. Hráčka, ktorá na tráve dokáže vyhrávať zápasy (v uplynulej sezóne na Malorke porazila Kužmovú) a vo Wimbledone sa dokázala v roku 2017 prebojovať do 3. kola, vyzve Američanku Riskeovú. Tá ma na konte tri víťazné turnaje na tráve, a aj keď ide len o kategóriu ITF, proti Slovinke to bude stačiť na dobrý výsledok. Jediný vzájomný zápas vyhrala Riskeová v troch setoch pred rokom na Malorke. Tentoraz bude priebeh jednoznačnejší.

Tip: víťazstvo Riskeovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,8

ATP 250 Stuttgart – 2. kolo

Alexander Zverev vs Dustin Brown (13.6. o 15:00)

K Alexandrovi Zverevovi sa v tenisových analýzach vyjadrujeme pomerne často. Jeho náprotivok má zas na konte niekoľko efektných úderov, ktoré obleteli sociálne siete. Ak by sme mali brať do úvahy formu zo „živého povrchu“, momentálne má prevahu Nemec s jamajskými koreňmi Brown, pretože v Stuttgarte zvládol už tri stretnutia a nestratil ani set. Súpermi mu boli Istomin, Barrere a Millman. Alexander Zverev v uplynulej sezóne skončil na Wimbledone v 3. kole na Gulbisovi, predtým na domácej pôde v Halle prehral s Čoričom. Dustin Brown ho môže potrápiť a uvidíme vyšší počet gemov.

Tip: počet gemov viac ako 23,5

Kurz Niké: 1,78

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Muchová v New Yorku zdolá aj Linettovú

V New Yorku je sústredená takmer celá tenisová elita. Ženský turnaj v Bronxe sa dostáva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 3 =