piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Na US Open sa rozhodne o finalistkách ženskej dvojhry
Foto: TASR

Tenisové tipy: Na US Open sa rozhodne o finalistkách ženskej dvojhry

Je to tu. Už v noci sa rozhodne o tom, ktoré dve tenistky si to v sobotu rozdajú o titul z US Open. Bude to aj domáca ikona Serena Williamsová?

US Open – semifinále

Juan Sebastián Cabal/Robert Farah vs Jamie Murray/Neal Skupski (5.9. o 20:50)

Začneme semifinálovým zápasom deblistov. Kolumbijčania Cabal s Farahom sú svetové jednotky, víťazi Wimbledonu a dvojica, ktorá sa skvele dopĺňa. Robert výborne servuje, Juan Sebastián zas prináša do tímu kvalitu na riterne a techniku. Na US Open im nečakane vzali set Evans s Norriem, inak kráčajú turnajom neohrozene. Briti Murray so Skupskim sú síce kvalitní debloví špecialisti, ale momentálne nepatria medzi extratriedu. Mali by byť zraniteľnejší na podaní a svetovým jednotkám podľahnúť.

Tip: víťazstvo páru Cabal/Farah

Kurz Niké: 1,62

US Open – semifinále

Elina Svitolinová vs Serena Williamsová (6.9. o 1:00)

Ukrajinka Svitolinová sa musí pripraviť na to, že bude mať proti sebe v druhom kariérnom grandslamovom semifinále celé publikum. Stabilná medzihra, rýchle nohy i viditeľne zlepšený servis jej pomohli zdolať doterajšie súperky 2:0. Teraz ju čaká legenda, s ktorou má bilanciu 1:4. Naposledy, na olympiáde v roku 2016, ju však zdolala. Serena valcuje jednu súperku za druhou. Šarapovová, Muchová, Martičová či Wang Čchiang pritom neboli z kategórie najľahších. Potrápil ju len nebojácny supertalent McNallyová. Williamsová hrá agresívne, s veľkým nasadením a dnes by mala Elinu „utĺcť“. Takto dobre už dlho nehrala – vyhrá pomerne jasne.

Tip: víťazstvo Williamsovej v hendikepe -3,5 gemu

Kurz Niké: 1,70

US Open – semifinále

Belinda Benčičová vs Bianca Andreescuová (6.9. o 2:15)

Druhé semifinále proti sebe postaví talenty, ktoré svojimi výkonmi udivujú New York. Najmä Belinda hrá až nečakane skvele. Hoci nie je žiadna bombardérka, jej servis tu patrí medzi najúčinnejšie, v medzihre správne strieda ofenzívu s defenzívou. A, čo je možno najdôležitejšie, pôsobí veľmi pokojne a sústredene, čo u nej nebola vždy samozrejmosť. Kanadská kométa Andreescuová si v New Yorku vylepšila tohtoročnú bilanciu už na 43:4. Jej obrovskou devízou je bojovnosť a mentálna odolnosť. V Biancinom prípade sú trojsetové drámy veľmi časté a dnes očakávame vzhľadom na výkony oboch vyrovnaný duel.

Tip: počet gemov viac ako 20,5

Kurz Niké: 1,64

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Zázračný víťaz pamätného Roland Garros 2004

Argentínsky tenis ponúkol svetu v 21. storočí niekoľko špičkových hráčov. Jednou z najpozoruhodnejších postáv je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 + 15 =