štvrtok , november 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Súboj dvojičiek, suverénna van Uytvancková
Foto: TASR

Tenisové tipy: Súboj dvojičiek, suverénna van Uytvancková

Birmingham a Malorka  to sú miesta, kde sa momentálne hrá najkvalitnejší ženský tenis. A tenisové tipy z atraktívnych destinácií nemôžu chýbať. Po šiestich rokoch uvidíme súboj českých dvojičiek vo dvojhre, a aj ďalšie zaujímavé osemfinále.

WTA International Malorka – 2. kolo

Alison van Uytvancková vs Wang Ja-fan (19.6. o 12:00)

Belgičanka van Uytvancková patrí, čo sa týka hry, k najnepríjemnejším a najnevyspytateľnejším tenistkám na ženskom okruhu. Obzvlášť na tráve. V poslednom ročníku Wimbledonu zdolala Garbine Muguruzovú aj Anett Kontaveitovú. V osemfinále prehrala s Dariou Kasatkinovou 1:2 na sety. Spomínané výsledky v jej tenisovom „CV-čku“ určite budia rešpekt všetkých súperiek. V najbližšom zápase sa na opačnú stranu kurtu postaví druhýkrát v priebehu ôsmich dní Wang Ja-fan. Čínska tenistka toho na tráve v posledných dvoch sezónach veľa neodohrala. Tri stretnutia so zápornou bilanciou. Dokázala však v dvoch setoch zdolať trápiacu sa Friedsamovú. V Hertogenboschi Belgičanka nad reprezentantkou Číny zvíťazila 2:0 na sety, rovnakým pomerom vyhrá aj na Malorke.

Tip: víťazstvo van Uytvanckovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 2,24

WTA Premier Birmingham – 2. kolo

Jelena Ostapenková vs Johanna Kontová (19.6. o 15:00)

Lotyška Ostapenková so štýlom hry na hranici rizika proti domácej reprezentantke. Diváci sa môžu tešiť na atraktívne stretnutie. Johana Kontová to na tráve vie, v 1. kole nemala zľutovanie s Anett Kontaveitovou. Bola efektívna a 82 % získaných bodov po prvom servise svedčí o sile na podaní. O kvalitách Lotyšky sa nemusíme rozpisovať, keď chce, dokáže vymrštiť forhend, ktorý rýchlosťou zatieni aj hviezdnych mužských kolegov, rýchle povrchy jej vyhovujú. Poľke Šwiatekovej nadelila v uplynulom kole „kanára“. Kontová a Ostapenková sa už na tráve stretli. V Eastbourne v sezóne 2017 zvíťazila Britka 2:1. Lotyška vyhrá set aj na kurte v Birminghame.

Tip: Ostapenková vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,78

WTA Premier Birmingham – 2. kolo

Kristýna Plíšková vs Karolína Plíšková (19.6. o 16:15)

V Anglicku budú diváci svedkami súboja tenisových dvojičiek. Sestry Plíškové sa proti sebe postavili naposledy v roku 2013. Na tráve v Eastbourne triumfovala v troch setoch Kristýna. Nižšie postavená hráčka rebríčka je aj teraz lepšie rozohraná. V príprave pred Wimbledonom odohrala na „živom povrchu“ päť stretnutí s bilanciou 4:1 a celkovo stratila len tri sety. Pravdepodobne uvidíme veľký počet es aj priamych bodov zo servisu. Myslíme si, že zápas bude vďaka tomu dosť vyrovnaný a môže ísť do troch setov.

Tip: Kristýna Plíšková vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,99

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Kovalík v Portugalsku na úvod nezaváha

S tenisovými tipmi sa zameriame len na jednu destináciu. V portugalskom meste Maia sa hrá …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 5 =