nedeľa , november 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Suverénny Verdasco aj atraktívne derby
Foto: TASR

Tenisové tipy: Suverénny Verdasco aj atraktívne derby

Trojicu tipov na stredu sme vyskladali z halových turnajov v Sofii a Montpellieri. V našom výbere nechýbajú skúsení veteráni Jo-Wilfried Tsonga, Gilles Simon či Fernando Verdasco.

ATP 250 Sofia – 1. kolo

Márton Fucsovics vs Andreas Seppi (6.2. o 12:20)

V bulharskej metropole bude čeliť Maďar Fucsovics talianskemu veteránovi. Pôjde o tretí vzájomný zápas, vlani si každý pripísal na vonkajšom harde po jednej výhre. Márton je v hale tradične silný a mal by to byť práve on, kto prikloní misky váh na svoju stranu. Seppi síce vstúpil do sezóny v dobrej forme, ale momentálne proti nemu hovorí skutočnosť, že hral cez víkend Davis Cup v Indii na tráve. Na adaptáciu na výrazne odlišné podmienky nemal dostatok času, čo by sa malo prejaviť. Ak podá maďarský tenista sústredený výkon, mal by uspieť.

Tip: víťazstvo Fucsovicsa

Kurz Niké: 1,95

ATP 250 Sofia – 1. kolo

Alexandar Lazarov vs Fernando Verdasco (6.2. o 12:20)

V Bulharsku zostávame. Ostrieľaného Verdasca preverí nevýrazný domáci mladík, ktorý sa zatiaľ nedokázal etablovať ani na challengerovom okruhu. Do hlavnej súťaže prešiel po senzačných skalpoch Lacka a Vanniho. Primárne ide o antukára, pre ktorého išlo len o piate a šieste kariérne víťazstvo na halovom harde. Španielsky univerzál sa drží aj v 35 rokoch v širšej svetovej špičke. Jeho dlhodobým problémom je mentálna odolnosť, proti o dve úrovne slabšiemu súperovi by však nemal nechať nič na náhodu. Veríme v dva rýchle sety.

Tip: počet gemov menej ako 19,5

Kurz Niké: 2,08

ATP 250 Montpellier – 2. kolo

Gilles Simon vs Jo-Wilfried Tsonga (6.2. o 19:00)

Na záver francúzske derby na francúzskom harde. Obaja sú mimoriadne skúsení tenisti, ktorí kedysi patrili medzi absolútnu špičku a aj po 30-ke si udržiavajú stabilnú výkonnosť. Obaja zároveň forsírujú výrazne odlišný herný prejav. Tsonga sa opiera o skvelý servis a agresívne celodvorcové pojatie. Simon je zas perfektný obranár s kvalitný riternom. Vo vzájomnej bilancii vedie Jo-Wilfried 9:3, no zajtra to nemusí mať jednoduché. Stále je len v procese návratu po zranení, včera sa vytrápil proti Humbertovi. Gilles mal dobrý vstup do sezóny a aj keď na Australian Open sklamal, je to vyhlásený bojovník, ktorý určite nedaruje súperovi nič zadarmo.

Tip: počet gemov viac ako 23,5

Kurz Niké: 1,85

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Vyvrcholenie Turnaja majstrov prinesie veľký boj

V našich tipérskych odporúčaniach nemôžu chýbať finálové duely dvojhry aj štvorhry na Turnaji majstrov. Okrem …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + 13 =