štvrtok , august 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Vondroušová môže v Paríži pokračovať v parádnej jazde
Foto: TASR

Tenisové tipy: Vondroušová môže v Paríži pokračovať v parádnej jazde

Na Roland Garros nás zajtra čaká atraktívne, semifinále ženskej dvojhry, v ktorom si zmerajú sily Markéta Vondroušová a Johanna Kontová.

WTA 125K Bol – 2. kolo

Kaja Juvanová vs Astra Sharmová (6.6. o 10:00)

V slovinsko-autrálskej konfrontácii by mala mať prevahu talentovaná Slovinka Juvanová. Výborná antukárka má na top 20 a európske pomalé povrchy jej svedčia. Na tomto podklade má tohtoročnú bilanciu 18:5, dnes pustila krajanke Jakupovičovej iba dve hry. Na Roland Garros mala na dosah skalpy Perovej i Cirsteovej (hlavnú súťaž hrala ako „lucky loserka“). Sharmová si vybudovala solídny renking i meno prienikom do finále WTA akcie v Bogote. Tam však ťažila zo svojej výšky, ktorá ju v špecifických podmienkach zvýhodňovala. Inak je to stále tenistka okruhu ITF, ktorej šance by mali byť na chorvátskej antuke výrazne limitované.

Tip: víťazstvo Juvanovej

Kurz Niké: 1,48

WTA 125K Bol – 2. kolo

Nao Hibinová vs Timea Bacsinszká (6.6. o 13:00)

V Bole si naprávajú chuť hráčky sklamané z Roland Garros. Najmä Bacsinszká tu chce určite potvrdiť skutočnosť, že kedysi patrila na antuke do najužšej špičky. Stále jej pri návrate niečo chýba. V Paríži určite nemala prehrať v eliminácii s inou Japonkou Narovou. Proti Hibinovej však môže ťažiť z faktu, že sa poučí z chýb, ktoré proti typologicky nie nepodobnej, hoci defenzívnejšej, protivníčke spravila. Nao má kariérnu bilanciu na najpomalšom povrchu 16:20 a na súperku Timeiných kvalít by vyzrieť nemala.

Tip: víťazstvo Bacsinszkej v hendikepe -1,5 setu

Kurz Niké: 1,71

Roland Garros – semifinále

Johanna Kontová vs Markéta Vondroušová (6.6. o 15:00)

Pre obe dámy ide o životný zápas. Pred turnajom sme asi na antuke väčšmi verili mladučkej Vondroušovej, ale Kontová ukazuje, že jej dlhoročné problémy na tomto povrchu neboli spôsobené absenciou potenciálu. Ako juniorka na „červenom piesku“ hrať vedela a vie aj teraz. Výborne servuje, diktuje tempo. Markéta však má potrebné zbrane, aby Johannu eliminovala. Skvelý pohyb a variabilita môžu byť kľúčové. Nik momentálne nehrá na ženskom okruhu taký pestrý a zároveň účinný tenis ako česká tínedžerka. Ak Britku rozbehá a zapojí svoju povestne dobrú obranu, plus dokonalé dropšoty, jej šance sú vysoké. Pokojne môže skúsenejšej protivníčke vrátiť tohtoročnú trojsetovú porážku z Ríma, kde proti nej hrala aj únava. Kurz na víťazstvo Češky stojí za pokus. Šance sú prinajmenšom 50:50.

Tip: víťazstvo Vondroušovej

Kurz Niké: 2,15

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Muchová v New Yorku zdolá aj Linettovú

V New Yorku je sústredená takmer celá tenisová elita. Ženský turnaj v Bronxe sa dostáva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × four =