štvrtok , október 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tenisové tipy: Williamsová a Kovalík s ťažkými zápasmi
Foto: TASR

Tenisové tipy: Williamsová a Kovalík s ťažkými zápasmi

Tenisové tipy sa tentoraz zamerajú na tri rôzne turnaje. Wimbledon sa posúva do štvrťfinále, rozbiehajú sa menšie turnaje v Nemecku a Švédsku. Na nich budú mať zastúpenie aj naši reprezentanti.

ATP Challenger 90 Braunschweig – 2. kolo

Pedro Martínez Portero vs Jozef Kovalík (9.7. o 11:20)

Jozef Kovalík vstúpil do challengerového turnaja v Nemecku úspešne, keď porazil domáceho Benjamina Hassana, ktorého zdolal na predchádzajúcom turnaji aj Alex Molčan. Jojo je každopádne späť na svojom obľúbenom povrchu. Dvadsaťdvaročnému Španielovi sa môže revanšovať za prehru spred dvoch sezón z hardu v slovinskom Portoži. Na antuke má Slovák v aktuálnom ročníku bilanciu 7:9 a čaká na nejaký výraznejší úspech v podobe zisku titulu. Naposledy sa tešil v uplynulej sezóne pod Tatrami na turnaji v Poprade. Španiel bude ťažkou prekážkou, my dúfame vo výhru nášho reprezentanta, zároveň realisticky konštatujeme, že pravdepodobne pôjde o trojsetový boj s veľkým množstvom gemov.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz Niké: 1,64

WTA 125K Bastad – 1. kolo

Jana Čepelová vs Katarzyna Kawová (9.7. o 13:30)

Po tom, čo Janku vo finále kvalifikácie na Wimbledon zastavila Američkanka McNallyová sa rodáčka z Košíc vracia na červený povrch. Jej súperkou v Bastade bude Poľka Kawová, 26-ročná tenistka, ktorá za celú kariéru vyhrala len sedem ITF turnajov. Tomu zodpovedá aj renkingové postavenie – 231. miesto, v minulých sezónach sa pohybovala ešte nižšie. Na konte má dve výhry v kvalifikácii Wimbledonu (skalp Fanny Stollárovej bol prekvapujúci). Absolvovala aj pomerne úspešnú púť ITF turnajom v Charlottesville na antuke, došla až do semifinále. Ani to však nie sú výsledky, ktoré by mali Janku vyrušovať. Ak predvedie svoj štandardný výkon, s rovesníčkou si poradí. Má viac skúseností, je rozohranejšia, variabilnejšia. A preto veríme v jej postup.

Tip: víťazstvo Čepelovej

Kurz Niké: 1,57

Wimbledon ženy – štvrťfinále

Alison Riskeová vs Serena Williamsová (9.7. o 14:00)

Americké derby vo štvrťfinále Wimbledonu. Expertka na trávu, proti možno najlepšej hráčke, aká sa kedy preháňala po tenisových dvorcoch. Serena vyhrala svoj prvý Wimbledon pred 17 rokmi a aj dnes má ešte dostatočné množstvo energie, aby dokázala veľké veci. Jej hra je založená na sile a tráva je na tento štýl hry pravdepodobne najvhodnejšia. V aktuálnom ročníku musela prejsť aj cez nepríjemné súperky – Görgesovú a Suárezovú Navarrovú. Ani jednu zo spomínanej dvojice nepustila k tajbrejku. Aj keď na servise nedominuje tak, ako kedysi, stále to na väčšinu súperiek stačí. S Riskeovovou sa ešte v kariére nestretla. Alison môže pociťovať únavu, všetky doterajšie zápasy na najslávnejšom turnaji vyhrala v troch setoch. Myslíme si však, že jeden set dokáže americkej legende vziať.

Tip: Riskeová vyhrá aspoň set

Kurz Niké: 1,95

O nás Tomáš Tomeček

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Keysová v Ču-chaji zdramatizuje situáciu v tabuľke

Veľké ATP turnaje v Bazileji a Viedni pokračujú 2. kolom. Dominic Thiem na domácej pôde …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 9 =