pondelok , júl 16 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Tenisti sa spájajú pre dobrú vec, pomáhajú zničenému Portoriku
Foto: Twitter/Mónica Puigová

Tenisti sa spájajú pre dobrú vec, pomáhajú zničenému Portoriku

SAN JUAN – Dva týždne po ničivom hurikáne Maria, ktorý zničil Portoriko a vyžiadal si 19 obetí, pribúda pomoc z radov tenistov. Za všetkým stojí portorická hviezda Mónica Puigová.

Okamžite po ničivom hurikáne začala zbierať olympijská víťazka z Ria de Janeiro peniaze prostredníctvom kolektívneho financovania (crowdfunding). Sledovať priebeh zbierky a prispieť môžete TU. Na jej výzvu už zareagovali aj dve významné postavy svetového tenisu.

Ako prvá sa do podpory svojej kamarátky zapojila Maria Šarapovová. Ruska sa rozhodla, že všetky príjmy z predaja cukroviniek vlastnej značky Sugarpova od 1. októbra do 31. decembra poputujú na konto pomoci obetiam živelnej pohromy. Kráska zo Sibíri by chcela dokonca so svojou kamarátkou z okruhu osobne navštíviť ostrov.

„Pred menej než rokom som sa tam zúčastnila na Mónicinom exhibičnom zápase. Obľúbila som si nielen ostrov, ale aj ľudí a kultúru. Sledujem, ako veľmi sa Mónica snaží pomôcť svojej vlasti, a tak som sa rozhodla tiež prispieť. O návšteve Portorika sme sa už rozprávali aj s našimi tímami. Dúfam, že nám to bude časovo vychádzať a podarí sa to,“ uviedla bývalá svetová jednotka.

O tom, že aj tenisoví búrliváci môžu mať veľké srdce, presvedčil všetkých Nick Kyrgios. Austrálčan sa rozhodol, že každé eso, ktoré zahrá počnúc turnajom v Pekingu, bude znamenať príspevok 50 amerických dolárov. Pôvodne pritom počítal len s 10 dolármi, no rýchlo sa rozhodol sumu zvýšiť. „Viete čo? Rozhodol som sa zvýšiť ponuku pre Mónicu Puigovú na 50 eur za eso. Poďme pomôcť Portoriku,“ vyzval ľudí rodák z Canberry.

O tom, že Nick pošle obetiam poriadny balík, niet pochýb. V Pekingu nastrieľal v dvoch dueloch zatiaľ 23 es a v závere sezóny sa rozhodol prihlásiť aj na podujatia v Šanghaji, Antverpách, Bazileji a Paríži.

Mónica Puigová už teraz prostredníctvom kolektívneho financovania vyzbierala vyše 110 000 amerických dolárov a toto číslo neustále utešene narastá.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vajda o Djokovičovom titule: „Vôbec som to nečakal“

LONDÝN – Srbský tenista Novak Djokovič získal v nedeľu svoj štvrtý wimbledonský titul v kariére. Na tráve …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + 18 =