sobota , jún 23 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Tesný boj o ženský tenisový trón, v hre sú tri tenistky
Foto: TASR

Tesný boj o ženský tenisový trón, v hre sú tri tenistky

CINCINNATI – Nielen v mužskej časti je boj o pozíciu svetovej jednotky veľmi tesný. Medzi ženami sa na čelo môžu po turnaji v Cincinnati dostať hneď tri hráčky.

Aktuálnou svetovou jednotkou je Češka Karolína Plíšková. Tú ale môžu na prvom mieste vystriedať hneď dve kolegyne. Veľkú šancu na premiérový prienik na čelo má Rumunka Simona Halepová. Zaistí jej ho zisk titulu.

Zložité výpočty

Stačiť môže aj finálová účasť v prípade, že sa Plíšková nedostane do semifinále. Pri zhode okolností by mohlo Halepovej postačiť aj semifinále, potrebuje ale vypadnutie Plíškovej v dnešnom súboji s Giorgiovou a tiež pomoc Svitolinovej, ktorá by nemohla získať ďalší titul.

Ukrajinská kométa

Práve Ukrajinka, ktorá zažíva skvelý rok, je ďalšou z kandidátok. Ak pridá v Cincinnati ďalší titul z kategórie Premier 5, môže sa dostať na čelo ženského poradia. Plíšková však nesmie preniknúť do semifinále, Halepová si zas nemôže zahrať o titul.

Šance po New Yorku

Ak by to Halepovej či Svitolinovej nevyšlo po Cincinnati, veľkú šancu majú predovšetkým po grandslamovom US Open. Plíšková tam vlani dokráčala do finále, Halepová to dotiahla do štvrťfinále, kým Svitolinová prehrala už v treťom kole. Útočiť môžu tiež Muguruzová či Kontová.

O nás David Pavlik

Absolvent medzinárodných vzťahov, komentátor DIGI Sport, tenisový nadšenec.

Môže Vás zaujímať

Fantastická Rybáriková v Birminghame po deviatich rokoch do finále

BIRMINGHAM – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila už do finále WTA podujatia kategórie Premier v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 15 =