pondelok , august 19 2019
Tenisový Svet / Roland Garros / Čo Paríž dal, čo vzal: Thiem so zápisom do histórie, neuveriteľní šampióni debla
ashleigh bartyová
foto: Twitter/WTA

Čo Paríž dal, čo vzal: Thiem so zápisom do histórie, neuveriteľní šampióni debla

PARÍŽ – Dominic Thiem sa po dnešnej dohrávke súboja s Novakom Djokovičom zapísal do histórie. Ashleigh Bartyová získala prvý grandslamový titul a siaha na post svetovej jednotky. Mužská štvorhra spoznala senzačných šampiónov.

Mužská dvojhra:

Dnes bola na programe dohrávka semifinále medzi Novakom Djokovičom (1.) a Dominicom Thiemom (4.). Zápas včera i dnes prerušoval dážď. Po obrovskom boji sa z triumfu tešil po setoch 6:3, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5  Rakúšan. Finálové zloženie tak bude rovnaké ako pred rokom. Opäť o titul zabojujú Dominic Thiem a Rafael Nadal. Zatiaľ čo pred rokom však bol postup Rakúšana skôr prekvapením, tento rok bude jeho šanca na výhru omnoho reálnejšia.

Thiem ukončil 26-zápasovú víťaznú sériu svetovej jednotky na grandslamoch. Zaujímavosťou je, že si zahral vôbec svoj prvý päťsetový zápas na Roland Garros v kariére. Je tiež prvým Rakúšanom v histórii, ktorý sa prebojoval do viac ako jedného grandslamového finále. Rovnaký zápis má aj medzi hráčmi narodenými v 90. rokoch. Je jediným, ktorý sa viacnásobne prebojoval do finále.


Mužská štvorhra:

V deblovej súťaži mužov sa stretli dva nenasadené páry – domáci Jérémy Chardy a Fabrice Martin, na druhej strane stáli Nemci Kevin Krawietz s Andreasom Miesom. Francúzi nemali príliš dôvodov na radosť, keďže domáci hráči prehrali 2:6, 6:7(3).   Krawietz a Mies sú vôbec prvými Nemcami v histórii s deblovým titulom z Paríža od roku 1937. Ani jeden z nich doposiaľ nikdy neprešiel na grandslame ďalej ako do tretieho kola.

Mies bol v rebríčku najvyššie na 50. pozícii, Krawietz o jedno vyššie. Od pondelka budú 22. a 21. hráčom v renkingu štvorhry.

Ženská dvojhra:

Mladá, iba 19-ročná Markéta Vondroušová už vo finále nedokázala nadviazať na senzácie z predchádzajúcich kôl. Zo svojho prvého titulu sa teší Ashleigh Bartyová (8.) po setoch 6:1, 6:3. Korunovala tak výbornú sezónu a zároveň sa v pondelok stane novou svetovou tenisovou dvojkou. Bude tak strácať 136 bodov na svetovú jednotku Naomi Osakovú, čo je pri počte bodov 6350, ktoré Bartyová má, takmer zanedbateľné a pomerne rýchlo môže začať premýšľať nad postom najlepšej hráčky planéty.

Jej nový renking jej zaručí, že bude najvyššie rebríčkovo postavenou Austrálčankou od roku 1976, keď sa na tomto mieste ocitla Evonne Goolagongová Cawleyová. Takmer až ironicky znie dnes veta, ktorú pred rokom vyslovila Bartyová: „Každý týždeň na antuke je krokom bližšie ku tráve.“ 

Vtipnou fotografiou reagoval a pogratuloval Bartyovej krajan Nick Kyrgios. Spoznávate šampiónku Roland Garros? Aj vám na obrázku niečo nesedí?


O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Kližan na ATP turnaji vo Winston-Saleme s prehrou v 1. kole

WINSTON-SALEM – Martin Kližan prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v americkom Winston-Saleme (807 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + five =