štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Thiem o dopingu: „Tenis je čistý šport“
Foto: TASR

Thiem o dopingu: „Tenis je čistý šport“

VIEDEŇ – Dopingových prehreškov špičkových tenistov je dlhodobo málo. Rakúšan Dominic Thiem je presvedčený o tom, že užívanie zakázaných látok v tenise prakticky nejestvuje.

„Pred pár rokmi bol prípad týkajúci sa Marie Šarapovovej. Tenis je však čistý šport. Za všetkých top hráčov, ktorých poznám, by som dal ruku do ohňa. Sme veľmi často testovaní. Ak by aj niekto niečo užíval, nehral by vďaka tomu lepšie,“ povedal Thiem pre nemecký magazín Socrates.

Rakúšan sa tento rok uchýlil k zásadnej zmene, keď vo svojom tíme vymenil dlhoročného kouča Güntera Bresnika za Nicolása Massúho. „Sú úplne odlišní. Rakúsko a Južná Amerika sú iné svety. Nicolás je pozitívny, energický a mladý, čo mnohé uľahčuje. Dôležité je, že je bývalý tenista,“ pochvaľuje si rakúsky tenista spoluprácu s Čiľanom Massúm.

O rozchode s Bresnikom povedal: „Bolo to ťažké, pretože máme špeciálny vzťah. Premýšľal som o tom niekoľko týždňov, no nebolo to ľahké. V konečnom dôsledku je však rozchod hráča a trénera tá najnormálnejšia vec. V športe sa to zvyčajne deje.“

Thiem je známy tým, že hrá počas roka aj veľa menších turnajov. Súčasný kalendár sa mu však príliš nepáči: „Je dosť nabitý. Termín daviscupového finále nie je dobrý. December je jediný mesiac, počas ktorého môžete plnohodnotne trénovať.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nadal heroickým výkonom otočil zápas proti Medvedevovi na Turnaji majstrov

LONDÝN – Španiel Rafael Nadal zdolal v skupine Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v Londýne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 3 =