utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Thiem o súperení s „veľkou trojkou“: „V určitom bode ich môžeme predbehnúť“
Foto: TASR

Thiem o súperení s „veľkou trojkou“: „V určitom bode ich môžeme predbehnúť“

PARÍŽ – Generačná výmena v mužskom tenise prebieha pomaly. Aj v roku 2018 zbierali grandslamové tituly len členovia „veľkej trojky“ – Švajčiar Roger Federer, Španiel Rafael Nadal a Srb Novak Djokovič. Rakúšan Dominic Thiem však verí, že jeho generácia týchto velikánov dobehne.

„Myslím, že naša generácia má šťastie. Stále môžeme súperiť s týmito veľkými hráčmi v ich najlepšej forme. Môžeme sa od nich učiť, zlepšovať sa pri nich. V určitom bode ich môžeme predbehnúť. A na druhej strane, stále budeme hrať, keď oni skončia. Som preto presvedčený, že sme šťastná generácia a musíme to využiť,“ uviedol v Paríži rakúsky tenista.

V roku 2018 sa nevyhol vzostupom a pádom, čo je dôvod, prečo je v rebríčku „až“ ôsmy. „Na Grand Slamoch som výkyvy nemal. Je tam ľahšie vyhnúť sa im, keďže sa hrá na tri víťazné sety. Pre mňa je ťažšie hrať dobre na Mastersoch. Často totiž potrebujem čas, kým sa dostanem do turnaja. Aj v Madride, kde som postúpil do finále, som takmer vypadol v prvých dvoch kolách. To musím zlepšiť,“ uvedomuje si finalista Roland Garros.

Na Masters podujatiach mal podľa vlastných slov aj smolu: „V Indian Wells som sa zranil a musel som vynechať Miami. V Toronte a Cincinnati som bol chorý. V podstate som teda vynechal štyri Masters turnaje a na ďalších dvoch-troch som hral zle. Zostáva len Madrid a dúfam, že sa pridá ďalší úspešný tu.“

Francúzsky denník L’Équipe pred pár dňami informoval o liste adresovanom Medzinárodnej tenisovej federácii, v ktorom sa niektorí top hráči sťažujú na zmenený formát Davisovho pohára. „Nepodpísal som žiadny list. Už veľakrát som povedal, že sa mi nový formát páči. Určite nepodpíšem nič proti tomu. Som si istý, že organizátori pripravia skvelé podujatie,“ podelil sa o svoj názor Thiem.

Rakúsko čaká vo februárovej bitke o finálový turnaj v Madride na antuke v Salzburgu Čile. „Už teraz som nabudený na februárový Davis Cup, keďže je to šanca kvalifikovať sa na nový turnaj,“ dodal rodák z Viedenského Nového Mesta.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vracajúci sa Sock: „Zranenie bolo zrejme najväčšie požehnanie“

ATLANTA – Američan Jack Sock sa dnes po polročnej prestávke vráti na domácom turnaji kategórie ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × four =