streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Najväčší tipérsky škandál? Do podvodu má byť zapletený Feliciano López
Foto: TASR

Najväčší tipérsky škandál? Do podvodu má byť zapletený Feliciano López

LONDÝN – Španielsky veterán Feliciano López a jeho krajan a menovec Marc López sú vyšetrovaní v súvislosti s možným korupčným škandálom na Wimbledone 2017.

O údajnom podvode informoval pred dvoma dňami uznávaný španielsky internetový portál El Confidencial. Podozrivým zápasom má byť súboj 1. kola štvorhry. Jedenásti nasadení Lópezovci vtedy prehrali 6:3, 6:7(2), 2:6, 4:6 s austrálskym párom Matt Reid/John-Patrick Smith.

Podľa britského denníka The Guardian sa Feliciano López k celej veci odmietol vyjadriť. Zdroje z jeho blízkeho okolia hovoria o tom, že poprel akýkoľvek úmysel vypadnúť v úvodnom kole. Pravdou zároveň je, že o deň skôr nedohral pre zranenie nohy súboj 1. kola dvojhry proti Francúzovi Adrianovi Mannarinovi a deblový duel bol z hľadiska kurzov vnímaný ako vyrovnaný.

Do celého prípadu by mali byť zapojení aj dvaja bývalí slávni španielski futbalisti. Dlhoročný prvoligový hráč Carlos Aranda a jeho krajan s reprezentačnými skúsenosťami Raúl Bravo, ktorý si obliekal aj dres Realu Madrid. „Polícia má informácie z odpočúvania Arandovho telefónu. Hovorí ‚mám informácie o zápase, chceš?‘ Druhý človek do telefónu odpovedá ‚áno, samozrejme, ak máš,‘“ citujú médiá z policajnej správy.

Aranda sa ďalej s druhým človekom dohaduje, že polovica výhry ide jemu ako provízia za poskytnutie tipu a že staviť je možné hocikoľko peňazí, lebo na Wimbledone nebude vysoká stávka podozrivá. „To, čo Feliciano López prehrá, je štvorhra,“ dodal Aranda dve minúty pred začiatkom zápasu.

Feliciano López včera podľa dostupných informácií dlho diskutoval so svojimi právnikmi a zvažuje ďalšie kroky. Marc López pre španielsky denník AS povedal: „Nemajú žiadne právo špiniť takto naše mená.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Verdasco prežíva na sklonku kariéry obrovské sklamanie

MADRID – Fernando Verdasco sa nezmestil do španielskej nominácie na finálový turnaj Davisovho pohára (18. – 24. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 4 =