piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Anderson má na to, aby potrápil Federera
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Anderson má na to, aby potrápil Federera

Na Turnaji majstrov v Londýne sa zajtra rozhodne o postupujúcich zo skupiny Lleytona Hewitta. Kevin Anderson má semifinále v podstate isté, cestu doň sa pokúsi zahatať Rogerovi Federerovi.

WTA 125K Series Tchaj-pej – 2. kolo

Valentini Grammatikopoulouová vs Liang En-šuo (15.11. o 10:30)

Taiwančanku Liang En-šuo sme v kurze 2 favorizovali už dnes a nesklamala. Po pomalšom rozbehu dokázala Haasovú jasne prevalcovať. Niet žiadneho dôvodu, pre ktorý by mala byť jedna z najtalentovanejších tenistiek sveta zajtra outsiderka. Má solídny servis, vyrovnané základné údery a za chrbtom domáce publikum. Grammatikopoulouová je hráčka s výborným pohybom, ktorej však chýbajú výrazné úderové zbrane. Pozícia v druhej stovke rebríčka môže byť pokojne jej výkonnostným stropom, hoci by to bolo v 21 rokoch predčasné tvrdenie. Spravodlivé nastavenie kurzov vidíme opačne, preto odporúčame stávku na Liang En-šuo.

Tip: víťazstvo Liang En-šuo

Kurz: 2,16

Turnaj majstrov Londýn – skupina Lleytona Hewitta

Dominic Thiem vs Kei Nišikori (15.11. o 15:00)

Na jednej strane Rakúšan, ktorému hala vôbec nesedí, na druhej Japonec, ktorý dostal po skalpe Federera lekciu od Andersona. Za normálnych okolností je favoritom Nišikori, ktorému londýnske podmienky svedčia. Vo vzájomnej bilancii navyše vedie 3:1 a nedávno vo Viedni povolil Thiemovi iba štyri gemy. Po včerajšom debakli však určite nedisponuje sebavedomím a potreba vyhrať 2:0 s čo najväčším rozdielom gemov ho môže zväzovať. Dominic má naopak len mizivú šancu na postup a vo fázach, keď sa uvoľnil, ukázal dobré momenty aj v predchádzajúcich londýnskych zápasoch. Očakávame vyrovnanú bitku, ktorá môže vyšachovať z turnaja oboch.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,85

Turnaj majstrov Londýn – skupina Lleytona Hewitta

Roger Federer vs Kevin Anderson (15.11. o 21:00)

Vyvrcholenie skupiny je zároveň reprízou štvrťfinále Wimbledonu. Tam predviedol Kevin neuveriteľný obrat z 0:2 na sety. A zvíťaziť môže pokojne aj zajtra. V londýnskej hale hrá životný tenis, Thiem ani Nišikori si proti nemu nevypracovali ani brejkbal! Okrem servisu je juhoafrický obor skvelý aj v medzihre, snáď jediné, čo mu robí problémy, sú čopované údery súperov. Práve tie bude Federer určite forsírovať z bekhendovej strany. Po slabom výkone proti Nišikorimu zahral včera proti Thiemovi výborne. Možno očakávať vynikajúci a vyrovnaný duel, najmä na začiatku by malo hrať podanie prím.

Tip: počet gemov v 1. sete viac ako 10,5

Kurz: 2,06

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 2 =