sobota , september 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Anderson ukončí kariéru rakúskeho velikána
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Anderson ukončí kariéru rakúskeho velikána

Pokračujúce MS WTA Tour v Singapure aj veľké mužské podujatia v Bazileji a Viedni, kde sa tiež vo veľkom bojuje o účasť na Turnaji majstrov.

MS WTA Tour – Červená skupina

Angelique Kerberová vs Naomi Osaková (24.10. o 13:30)

Obe tenistky otvorili turnaj prehrou v troch setoch. Najmä v Osakovej prípade bola proti Stephensovej citeľná nervozita. Naomi na koncoročnom šampionáte debutuje, čo jej môže zväzovať ruky aj dnes, keď sa nad ňou vznáša imperatív víťazstva. Proti výbornej obrane Nemky bude musieť útočiť, z čoho budú rezultovať aj mnohé chyby. Angelique je už skúsená harcovníčka, ktorá určite nepredá svoju kožu lacno. Nad Japonkou, ktorá je miernou favoritkou, vedie vo vzájomnej bilancii 3:1. My sa dnes prikláňame k ďalšej vyrovnanej bitke.

Tip: počet gemov viac ako 21,5

Kurz: 1,91

ATP 500 Bazilej – 1. kolo

Ernests Gulbis vs Jack Sock (24.10. o 15:00)

Američan Sock sa snaží v závere roka ako-tak zachrániť mizernú sezónu. Drobné náznaky zlepšenia prichádzajú, ale stále je na míle vzdialený od výkonnosti spred roka. Pred týždňom v Štokholme čelil rovnakému súperovi vo štvrťfinále a tesne prehral. Dnes je však optimálny čas na odplatu. Nevyspytateľný Gulbis hrá zriedkakedy dva týždne za sebou stabilne, navyše má už v podstate splnený cieľ, ktorým bola miestenka do hlavnej súťaže Australian Open 2019. Keď k tomu pridáme vyčerpávajúci štokholmský týždeň (7 zápasov za 8 dní) a fakt, že v Bazileji nikdy neprešiel cez 1. kolo, vychádza nám ako favorit Sock.

Tip: víťazstvo Socka

Kurz: 1,82

ATP 500 Viedeň – 2. kolo

Jürgen Melzer vs Kevin Anderson (24.10. o 17:30)

Rakúsky veterán Melzer sa vo Viedni lúči s kariérou. Dôvodom na toto rozhodnutie bol fakt, že už nedokázal postupovať do záverečných kôl ani na challengeroch. O to šokujúcejšie bolo jeho víťazstvo v 1. kole nad Raoničom. Miloš je však v kríze, kým bombardér Anderson prežíva životnú sezónu. Momentálne má obrovskú motiváciu, keďže ho každý triumf približuje k Turnaju majstrov. Predvčerom vydrel postup cez dobre hrajúceho Basilašviliho a dnes by mal kariéru Rakúšana definitívne ukončiť. Lepší je vo všetkých herných činnostiach, navyše aj vzájomné zápasy z rokov 2011 a 2013 ovládol hladko.

Tip: víťazstvo Andersona v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,61

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Stosurová dvojročné čakanie na titul neukončí

Sobota prinesie okrem Laver Cupu a semifinálových zápasov na okruhu WTA aj jedno ženské finále. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + 20 =