štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Baghdatis s nožom na krku zaberie
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Baghdatis s nožom na krku zaberie

Po tipy na utorok sme zašli na mužské turnaje v Čcheng-tu a Šen-čene. V akcii budú aj skúsení matadori ako Marcos Baghdatis či Gael Monfils.

ATP 250 Čcheng-tu – 1. kolo

Gael Monfils vs Lloyd Harris (25.9. o 9:40)

Vo francúzsko-juhoafrickom súboji by mal dominovať Monfils. Minulý týždeň sa rozohral na challengeri v Kao-siungu, ktorý ovládol. V rebríčku je na 38. pozícii, no nebyť častých zdravotných problémov, zrejme by bol stále členom top 20. Na takýchto súperov zatiaľ juhoafrický servisman nestačí. Na US Open schytal v 1. kole debakel od Simona, v Kao-siungu nezískal ani set proti Kwonovi. V kvalifikácii v Čcheng-tu naňho nenašli recept Nedelko a Kecmanovič, skúsený Francúz by však mal jeho podanie eliminovať a vo výmenách jasne dominovať. Pre Harrisa je to typologicky veľmi nepríjemný protivník.

Tip: víťazstvo Monfilsa v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 2,05

ATP 250 Šen-čen – 1. kolo

Alex de Minaur vs Juiči Sugita (25.9. o 10:20)

Austrálčan de Minaur patrí medzi najväčšie tenisové talenty. Zažíva absolútne prelomovú sezónu a predral sa v rebríčku už na 40. miesto. Nedávno bol vo finále vo Washingtone, na US Open mal na lopate Čiliča a v Davis Cupe dokonca na antuke vzdoroval Thiemovi. Jeho devízou je skvelý pohyb a vyrovnanosť základných úderov. Na obľúbenom tvrdom povrchu by mal Sugitu hladko zdolať. Juiči sa po skvelom minulom roku prepadá do čoraz hlbšej krízy. Sériu siedmich prehier ukončil až v kvalifikácii v Kao-siungu, no v jej finále podľahol Ferreirovi Silvovi a v hlavnej súťaži ako „lucky loser“ aj Soedovi. Celkovo vyhral tento rok len 11 duelov a nemožno očakávať, že by krízu prekonal proti silnému súperovi, ktorý ho zajtra čaká.

Tip: víťazstvo de Minaura v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,8

ATP 250 Čcheng-tu – 1. kolo

Marcos Baghdatis vs Malek Jaziri (25.9. o 11:30)

V súboji tridsiatnikov musí mať väčšiu motiváciu Cyperčan Baghdatis. V Čcheng-tu obhajuje finále a skorý koniec by znamenal vypadnutie z top 100 a zároveň absenciu v hlavnej súťaži Australian Open. Jeho najväčším problémom je v zápasoch nízke zapojenie prvého podania a zároveň často chýbajúci zápal pre hru, keď nie je na veľkom kurte. Teraz má však motiváciu jasnú. Jaziri je na 1. kolo prijateľný súper. Pred challengerom v Kao-siungu prehral 12 z posledných 14 duelov. Na Taiwane síce došiel do štvrťfinále, ale nezdolal nikoho z top 100. Nakoniec skončil na rakete Kwona. Marcos by mal mať prevahu.

Tip: víťazstvo Baghdatisa

Kurz: 1,56

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 17 =