utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Benneteau si v parížskej hale predĺži kariéru
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Benneteau si v parížskej hale predĺži kariéru

V Paríži štartuje hlavná súťaž turnaja ATP Masters 1000, na ktorom sa rozhodne o zvyšných účastníkoch Turnaja majstrov. S kariérou sa tu lúči domáci Julien Benneteau.

ATP Masters 1000 Paríž – 1. kolo

Adrian Mannarino vs Ugo Humbert (29.10. o 13:40)

Francúzke derby nemá favorita. Na prvý pohľad by sa zdalo, že ním je skúsený Mannarino, no aktuálna sezóna mu príliš nevyšla. Výnimkou je nedávne finále z Moskvy, kde naznačil mierny vzostup formy. Mladík Humbert sa vďaka výborným výsledkom na challengeroch predral do top 100. Hala je jeho obľúbené prostredie, môže tu naplno využiť kvalitné podanie a útočnú hru. Ostrieľaný Adrian sa cíti lepšie v dlhších výmenách, jeho tenis nie je založený na výraznej zbrani a aj servis je zraniteľný. Očakávame pravdepodobne trojsetový duel.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,75

ATP Masters 1000 Paríž – 1. kolo

Julien Benneteau/Lucas Pouille vs Austin Krajicek/Nikola Mektič (29.10. o 15:00)

Benneteau hrá v Paríži pravdepodobne posledný turnaj kariéry. Zameral sa už len na štvorhru po boku kamaráta a krajana Pouilleho. Určite môžu pomýšľať na dobrý výsledok. Obaja dobre servujú, sú šikovní na sieti a oproti súperom majú podstatne kvalitnejšie riterny. Krajicek s Mektičom sú síce debloví špecialisti, ale skôr z druhého sledu. Mektič sa už síce tlačil medzi absolútnu špičku, no v lete sa mu zranil partner Peya a s inými spoluhráčmi mu chémia príliš nefunguje. S Krajickom je úplne nezohratý, kým Francúzi si spolu „strihli“ spoločnú štvorhru nedávno v Štokholme. Iba tesne im ušlo finále.

Tip: víťazstvo páru Benneteau/Pouille

Kurz: 1,79

ATP Masters 1000 Paríž – 1. kolo

Frances Tiafoe vs Nicolas Mahut (29.10. o 20:30)

Program dnes uzavrie zaujímavý súboj generácií. Dvadsaťročný Tiafoe patrí medzi najväčšie talenty, ale v podstate už od júla sa trápi. Z posledných 10 turnajov prešiel len na jednom cez 2. kolo. Jeho kariérna halová bilancia je 19:20. Veterán Mahut sa zas v halovom tenise vždy vyžíval. Tento rok je už vo dvojhre na zostupe, mladíkom nedokáže konkurovať, no v Paríži sa ako každý rok chytil. Skalpy Querreyho a Kudlu ho poslali do hlavnej súťaže. Je teda rozohratý, motivácia a domáce prostredie ho budú hnať vpred. Jeho archaický tenis s častou aplikáciou štýlu servis-volej bude pre Francesa nepríjemný. Očakávame tuhý boj.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,62

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 12 =