piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Boj o Australian Open v Ču-chaji
Foto: ITF/Paul Zimmer

Tipérsky špeciál: Boj o Australian Open v Ču-chaji

Zvláštnosťou Australian Open sú decembrové interné boje o voľné karty. Dnes sme si posvietili na tri duely z play-off ázijsko-pacifickej zóny, ktoré sa koná v čínskom Ču-chaji.

Australian Open – Wild Card play-off

Wang Sin-jü vs Čang Kchaj-čen (28.11. o 3:00)

Urastená Číňanka Wang Sin-jü je vlaňajšia víťazka ázijsko-oceánskeho play-off a jeden z najväčších svetových talentov. Tento rok hrala semifinále juniorky na Australian Open i Wimbledone. Medzi ženami sa vyšplhala v rebríčku na 306. miesto. Vďaka dobrému podaniu a agresívnym úderom je často prirovnávaná ku Karolíne Plíškovej. Čang Kchaj-čen je už len tieňom členky top 100 spred ôsmich rokov. V renkingu spadla až na 443. pozíciu. V Ču-chaji stratila v kvalifikačnom kole set proti Erike Semovej. Wang Sin-jü má výrazne väčší potenciál i formu a zvíťazí v dvoch setoch.

Tip: víťazstvo Wang Sin-jü v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,93

Australian Open – Wild Card play-off

Sidharth Rawat vs Čang Ce (28.11. o 4:00)

Ind Rawat je prinajlepšom priemerný tenista z okruhu ITF, ktorý je v rebríčku až v siedmej stovke. Má 25 rokov a nikdy nebol vyššie ako na 496. mieste. V závere roka skúšal šťastie aj na challengeroch, no skončil vždy v kvalifikácii. Číňan Čang Ce má potenciál aj na top 100, ale zráža ho nestabilita výkonov. Jej vinou neustále balansuje na hranici druhej a tretej stovky. Má však dobrý servis a solídne celodvorcové pojatie. Ak sa správne namotivuje, dokáže konkurovať aj kvalitným súperom. Tento rok zdolal napr. Munara, Hurkacza, Bublika alebo Bhambriho. Set vzal dokonca Medvedevovi! Rawata by mal zmietnuť z kurtu.

Tip: víťazstvo Čang Ceho v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,61

Australian Open – Wild Card play-off

Wu Ti vs Colin Sinclair (28.11. o 4:00)

Sinclair je historicky prvý reprezentant Severných Marián, ktorý sa pobije o Australian Open. Napriek exotickému pôvodu je to hráč s dobrým zázemím, ktorý sa tento rok začal naplno venovať profesionálnym turnajom, na ktoré prešiel z univerzity v štáte New York. Americkí univerzitní tenisti majú vždy svoju kvalitu. Colinov posledný štart bol na challengeri v Kóbe, kde zvládol po skalpe Ellisa kvalifikáciu. Drobný Číňan Wu zažil mizerný rok a klesol v hodnotení ATP až na 340. priečku. V súčasnosti je výkonnostný rozdiel medzi touto dvojicou minimálny, Sinclair by mal aspoň set získať.

Tip: Sinclair vyhrá aspoň set

Kurz: 1,75

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + two =