štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Buzarnescuová môže Svitolinovú trápiť aj na tráve
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Buzarnescuová môže Svitolinovú trápiť aj na tráve

Piatok patrí na všetkých tohtotýždňových turnajoch štvrťfinálovým zápasom. V Borminghame sa môžu diváci tešiť aj na zaujímavú odvetu za Roland Garros – Mihaela Buzarnescuová sa pokúsi znova prekvapiť Jelinu Svitolinovú.

ATP 500 Halle – štvrťfinále

Juiči Sugita vs Denis Kudla (22.6. o 12:00)

Trochu prekvapivý zápas otvorí program v Nemecku. Sugita hrá na tamojšej tráve špičkový tenis. Na jeho rakete skončili Marterer i Thiem, pričom najmä výkon proti Rakúšanovi bol vynikajúci. Juiči je však známy záľubou v tomto povrchu. Podobne je na tom i Kudla, ktorý prekvapil predovšetkým skalpom Tsitsipasa. Napriek tomu, že je duel pomerne otvorený, v medzihre sa tento týždeň javí lepšie Japonec. Je pre nás mierny favorit, hoci to bookmakeri vidia opačne.

Tip: víťazstvo Sugitu

Kurz: 1,98

WTA Premier Birmingham – štvrťfinále

Mihaela Buzarnescuová vs Jelina Svitolinová (22.6. o 16:15)

Repríza z Roland Garros, kde zvíťazila Buzarnescuová 6:3, 7:5. Na kurte bola aktívnejšia, lepšie servovala a často príliš defenzívnu Ukrajinku výrazne prevyšovala. Na tráve jej podobný prístup môže opäť priniesť úspech. Jelina má na tomto povrchu kariérnu bilanciu 10:12! Set jej vzala v Birminghame už Vekičová a rozohratá, aktívnejšia Rumunka si môže počínať minimálne rovnako. Svitolinovej skvelá obrana nie je úplne stavaná na trávnatý tenis.

Tip: Buzarnescuová vyhrá aspoň set

Kurz: 1,93

ATP 500 Londýn – štvrťfinále

Jérémy Chardy vs Frances Tiafoe (22.6. o 16:40)

Chardy žije v súčasnosti v Londýne a doslova sa metamorfoval na špecialistu na trávu. Pred sezónou mal na tomto povrchu bilanciu 28:28, tento rok 11:1! Naučil sa tu využívať svoj delový servis a zrýchľovať hru. Jedinú tesnú prehru mu pripravil Gasquet. Tiafoe má tiež potenciál presadzovať sa na najrýchlejšom podklade. Ešte na ňom takú prax nemá a jeho rezervy odhalil už v 2. kole Leonardo Mayer. Rozbehnutý Jérémy už bude priveľké sústo.

Tip: víťazstvo Chardyho

Kurz: 1,57

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Komentár TS: Je Djokovič neohrozená jednotka alebo nás čaká zmena?

Novak Djokovič je tenisovým kráľom, no jeho výkony momentálne nie sú až také suverénne. Je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × one =