piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Čang Šuaj je v Hongkongu nezastaviteľná
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Čang Šuaj je v Hongkongu nezastaviteľná

Tohtotýždňové turnaje vrcholia a mnohé semifinálové zápasy sú dosť nevyspytateľné. Do nášho trojlístka tipov sme preto zamiešali aj jeden súboj z okruhu ITF.

ITF Futures Toowoomba – semifinále

Hirojasu Ehara vs Colin Sinclair (13.10. o 3:00)

V austrálskej Toowoombe príde k repríze z minulotýždňového turnaja v Brisbane. Vtedy zvíťazil Sinclair 6:3, 6:4. Tento nenápadný reprezentant Severných Marián zažíva prelomovú sezónu. Hoci má už 23 rokov, je to veľký talent, produkt univerzitného tenisu v USA, kde dosahoval skvelé výsledky. Na posledných štyroch podujatiach bol vždy vo finále a v noci by mal postúpiť aj do piateho. Ehara sa už dlhé roky pohybuje na okruhu ITF, ale na viac ako na štvrtú stovku rebríčka zrejme nikdy mať nebude. Veríme Colinovi, v ktorého prospech hovorí potenciál, forma i čerstvý vzájomný zápas.

Tip: víťazstvo Sinclaira

Kurz: 1,75

WTA International Tchien-ťin – semifinále

Sie Šu-wej vs Caroline Garciová (13.10. o 7:00)

Atraktívny súboj diametrálne odlišných herných štýlov. V životnej forme hrajúca Sie Šu-wej má tenis založený na skvelom pohybe a častých zmenách rytmu. Práve to môže robiť agresívnej Francúzke problémy a nútiť ju k chybám. Vlani na Roland Garros zdolala taiwanskú tenistku až 9:7 v treťom sete, tento rok na Malorke z toho boli rovnako tri dejstvá. Caroline nie je v top forme a nie je vylúčené, že zajtra s Taiwančankou prvýkrát prehrá. A ak aj nie, duel to bude opäť vyrovnaný. Sie Šu-wej nevzali v Tchien-ťine set ani Tomljanovičová či Mertensová.

Tip: počet gemov viac ako 20,5

Kurz: 1,75

WTA International Hongkong – semifinále

Dajana Jastremská vs Čang Šuaj (13.10. o 9:15)

Čang Šuaj sa po nie veľmi podarenej sezóne rozohrala na jeseň k skvelým výkonom. V Pekingu nedávno zdolala aj Mertensovú či Kerberovú, v Hongkongu dnes zmietla z kurtu kvalitnú Gavrilovovú. Jej tenis je založený primárne na útočení, ale ako väčšina jej krajaniek má aj veľmi slušný pohyb. Mladučká Jastremská patrí medzi najväčšie talenty súčasnosti, ale v semifinále WTA podujatia ešte nikdy nehrala. Proti skúsenejšej súperke ju môže negatívne ovplyvniť nervozita. Dajana má útočné pojatie, dobrý prvý servis, naopak z druhého často prichádzajú dvojchyby. V budúcnosti si nepochybne zahrá niekoľko finálových zápasov, ale tento víkend to nebude. Hráčky Číňankinho kalibru ešte nezdoláva.

Tip: víťazstvo Čang Šuaj

Kurz: 1,49

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Auger-Aliassime potvrdí výbornú formu

Na miamské dianie si posvietime aj dnes. Podmienky na Floride prajú hráčom obľubujúcim pomalšie povrchy. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − ten =