utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Chačanov možno zdolá Djokoviča, za pokus to stojí
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Chačanov možno zdolá Djokoviča, za pokus to stojí

Po tipérske analýzy si dnes odskočíme na finálové zápasy do Paríža a Bombaja. Pozrieme sa aj na kvalifikačný duel Jany Čepelovej v Limoges.

WTA 125K Bombaj – finále

Leksika Kumkhumová vs Irina Chromačevová (4.11. o 13:30)

Thajčanka v úvodnom kole takmer vypadla, no postupne sa na turnaji rozohrala k veľmi kvalitným výkonom. V semifinále vyradila najvyššie nasadenú Čeng Saj-saj a dnes si prekvapujúco poradila v Gasparianovou, ktorá hrá posledné mesiace čoraz lepšie. Toto víťazstvo sa nečakalo a Kumkhumová by teraz mala ukončiť turnaj víťazstvom. Svetová stovka jej neunikne, rovnako tak hlavná súťaž Australian Open a preto jej nemusia zväzovať vo finále ruky žiadne zbytočné emócie.

Tip: víťazstvo Kumkhumovej

Kurz: 1,4

WTA Limoges – finále kvalifikácie

Jana Čepelová vs Gréta Arnová (4.11. o 12:00)

Slovenská tenistka dnes zvládla povinnú jazdu v úvodnom kvalifikačnom kole proti domácej tenistke z ôsmej stovky hodnotenia WTA na výbornú. Rozohrala sa a do hlavnej súťaže by mala preniknúť cez Maďarku, ktorá má najlepšie roky kariéry za sebou. Už 39-ročná Arnová v tomto roku odohrala iba 19 zápasov, so skromnou bilanciou 10:9. Pred turnajom ťahala šnúru štyroch zápasov bez víťazstva. Postup si vybojovala v prvom rade vďaka priaznivému žrebu, keď čelila 831. hráčke sveta.

Tip: víťazstvo Čepelovej

Kurz: 1,41

ATP Masters 1000 Paríž – finále

Karen Chačanov vs Novak Djokovič (4.11. o 15:00)

Favoritom finálového stretnutia je Djokovič s kurzom 1,11. Taká stávka sa neoplatí. Pozrime sa na zápas opačne. Ruský mladík prežíva životnú sezónu, ktorá vrcholí životnými výkonmi. Na turnaji zdolal troch členov elitnej svetovej desiatky, z toho dvoch úplne suverénne. S Thiemom i Zverevom sa na kurte zdržal len 70 minút. Naopak, Djokovič si vo štvrťfinále poradil s Čiličom za 130 minút a v dnešnom semifinále s Federerom po viac ako trojhodinovej dráme. Svieži určite nebude, veď končil pred 20:00 a finále je v Paríži na programe o 15:00. Za pokus to stojí.

Tip: víťazstvo Chačanova

Kurz: 6,67

 

 

 

 

 

O nás Tomas Hmira

Absolvent univerzity v Moskve, učiteľ, tenisový milovník.

Môže Vás zaujímať

Silný príbeh: Patricia Maria Tigová – Po nekonečných problémoch návrat ako zo sna

Rumunka Patricia Maria Tigová sa tento rok v tichosti vrátila na okruh po vyše ročnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + 19 =