štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Cibulková má formu na to, aby Stephensovú porazila
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Cibulková má formu na to, aby Stephensovú porazila

Po stredajšie tipy sme zašli do Tokia a Pekingu. Veríme skúsenému Stanovi Wawrinkovi, búrlivákovi Nickovi Kyrgiosovi, ale veľkú šancu na úspech má podľa nás aj Dominika Cibulková.

ATP 500 Tokio – 1. kolo

Nick Kyrgios vs Jošihito Nišioka (3.10. o 5:00)

Senzačný víťaz zo Šen-čenu Nišioka bude čeliť austrálskemu búrlivákovi, s ktorým má negatívnu zápasovú bilanciu 0:2. Typologicky odlišnejších tenistov by sme na okruhu hľadali len ťažko. Zatiaľ čo Kyrgios je urastený bombardér, Japonec patrí medzi najmenších, pričom servis je v jeho prípade výrazná slabina. Minulý týždeň odohral sedem duelov vrátane niekoľkých maratónskych, čo je pri jeho štýle hry vyčerpávajúca porcia. Nick je oddýchnutý a ak pristúpi k duelu zodpovedne, mal by vyhrať v dvoch setoch.

Tip: víťazstvo Kyrgiosa v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,85

ATP 500 Tokio – 2. kolo

Stan Wawrinka vs Denis Šapovalov (3.10. o 10:20)

Atraktívny súboj dvoch hráčov s nádherným jednoručným bekhendom. Veterán Wawrinka sa v posledných mesiacoch dostáva do čoraz lepšej formy, keď ho zdolali len Nadal, Federer, Raonič a Kližan. Sám naopak porazil aj Kyrgiosa, Dimitrova, Chačanova či Nišikoriho. Šapovalov v poslednom období trochu stagnuje. V zápasoch má veľké výkyvy, robí priveľa chýb. V tokijskom 1. kole profitoval zo slabej formy Čchunga, no musel s ním bojovať v troch dejstvách. Skúsený Stan je vo väčšej hernej pohode a zajtra zvíťazí.

Tip: víťazstvo Wawrinku

Kurz: 1,66

WTA Premier Mandatory Peking – 3. kolo

Sloane Stephensová vs Dominika Cibulková (3.10. o 15:00)

Stephensová v súčasnosti bojuje o účasť na MS WTA Tour, Dominika môže hrať bez zbytočných nervov, keďže jej ide „len“ o vylepšovanie svojej renkingovej pozície. Forma z posledných týždňov jej dovoľuje pomýšľať na víťazstvo. Počnúc US Open má na konte aj skalpy Kerberovej či Halepovej. Zdolali ju len mimoriadne agresívne bombardérky Keysová, Osaková a Sabalenková, ktorých štýl je pre našu jednotku veľkým problémom. Sloane nedisponuje takými agresívnymi údermi, čo je voda na mlyn pre Cibulkovú. Bude mať priestor na vlastné útočenie a ak podá štandardný výkon, môže momentálne nevýraznú Američanku poraziť. Šance sú prinajmenšom 50:50, a tak je kurz 2,55 veľmi hodnotný.

Tip: víťazstvo Cibulkovej

Kurz: 2,55

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

ATP Miami – odvážny tip na nečakaného víťaza

Zo západu letíme na východ, horúcu a suchú Kaliforniu meníme za slnečné a vlhké Miami. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − fourteen =