piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Čilič sa zapotí, ale privedie Chorvátsko k titulu
foto: TASR

Tipérsky špeciál: Čilič sa zapotí, ale privedie Chorvátsko k titulu

Zajtra uvidíme posledný zápas roka medzi tými najelitnejšími tenistami, pôjde o finálový duel Davisovho pohára. Marin Čilič sa bude snažiť o to, aby víťazstvom zakončil sezónu práve on. Jérémy Chardy naopak bude chcieť poslať do boja ešte jedného z jeho kolegov. Po dva tipy sme si zašli aj na malé podujatie z okruhu ITF.

Davis Cup – finále

Jérémy Chardy vs Marin Čilič (25.11. o 13:00)

Chorvátsky tenista je rozhodne veľkým favoritom v tomto finálovom dueli. Chardy však bude povzbudený dnešným triumfom jeho krajanov vo štvorhre. Vo vzájomnej bilancii vedie Čilič 3:2 a vyhral aj posledný vzájomný duel na antuke v Monte Carle. Francúz sa bude pred domácimi snažiť čo najlepšie vzdorovať, ale na výhru to stačiť nebude. Marin Čilič privedie Chorvátsko k druhému titulu v tejto najprestížnejšej tenisovej tímovej súťaži na svete.

Tip: Výhra Marina Čiliča.

Kurz: 1,13

ITF Šarm-aš Šajch – finále

Anna Pribylovová vs Arina Gabriela Vasilescuová (25.11. o 9:00)

Zápasy na menších ITF podujatiach neraz iba ťažko hľadajú favorita. O niečo lepšia zápasová bilancia v tejto sezóne, rovnako ako renking, však hovoria skôr v prospech Pribilovovej. Možný vývoj nie je príliš s čím porovnávať, keďže hráčky sa ešte nikdy v kariére nestretli. Zaujímavosťou tiež je, že obe postúpili do finále po rýchlych skrečoch súperiek, čím ušetrili sily na boj o titul. Napriek tomu je favoritkou skôr Pribilovová, ktorá má viac skúseností ako vo dvojhre, tak aj vo štvorhre.

Tip: Výhra Anny Pribilovovej.

Kurz: 1,59

ITF Monastir – finále

Aslan Karacev vs Ivan Gachov (25.11. o 11:00)

Jediný doterajší vzájomný zápas týchto dvoch tenistov sa odohral na challengerovom okruhu a vyhral ho Karacev. Obaja hráči sú renkingovo v štvrtej svetovej stovke a delí ich iba zopár miest. Karacev však v tejto sezóne prehral na okruhu ITF iba osem zápasov. Práve vzájomná bilancia a dobrá sezóna ho stavajú v zápase do roly favorita.

Tip: Výhra Aslana Karaceva.

Kurz: 1,68

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 5 =