nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Čorič sa postará vo Viedni o prekvapenie
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Čorič sa postará vo Viedni o prekvapenie

Singapurské zápasy sú tento rok ťažko tipovateľné. Z MS WTA Tour sme preto vybrali len jeden deblový tip, po ďalšie dva sme zašli do Bazileja a Viedne.

MS WTA Tour – štvrťfinále

Ashleigh Bartyová/Coco Vandeweghová vs Elise Mertensová/Demi Schuursová (26.10. o 14:45)

V poslednom deblovom štvrťfinále považujeme Ashleigh s Coco za oveľa väčšie favoritky ako ukazuje kurz. Na kurte sa výborne dopĺňajú, keď subtílnejšia a technická Austrálčanka vládne na sieti, zatiaľ čo mohutná silová Američanka ničí súperky servisom. Netreba však zabúdať, že tento úder má výborný aj Bartyová a brejknúť toto duo je náročné. US Open spolu ovládli so stratou jediného setu. Ukázali tak, že sa môžu porovnávať so všetkými súperkami. Mertensová so Schuursovou nedisponujú takou úderovou razanciou, navyše sa na MS WTA Tour dostali najmä vďaka úspechom na menších podujatiach. Na tandem top úrovne tradične stačiť nebudú.

Tip: víťazstvo páru Bartyová/Vandeweghová

Kurz: 1,63

ATP 500 Bazilej – štvrťfinále

Taylor Fritz vs Marius Copil (26.10. o 15:00)

V bazilejskej hale uvidia diváci súboj dvoch výborne servujúcich tenistov. Najmä pre Copila je tento úder absolútne kľúčový a závisí od neho úspech či neúspech. Tento rok podáva Marius priemerné výkony hodné jeho postavenia na konci top 100. Vo Švajčiarsku šokoval v 2. kole skalpom Čiliča, čo je jediný dôvod, prečo je dnes mierny kurzový favorit. Marin je však vo veľmi hlbokej kríze. Fritz je tenista s potenciálom minimálne na top 20. Jeho tenis je podstatne komplexnejší než Copilov a vo výmenách bude mať zväčša prevahu. Pre nás je favorit práve on.

Tip: víťazstvo Fritza

Kurz: 1,98

ATP 500 Viedeň – štvrťfinále

Borna Čorič vs Kevin Anderson (26.10. o 16:30)

Mladý supertalent Čorič hrá v životnej forme. Naposledy v Šanghaji došiel do finále, cestou ho nezastavil ani Federer. V Bazileji sa rozbiehal pomalšie, no Ramosa-Viňolasa i Pouilleho zvládol. Borna je tenista typologicky podobný Djokovičovi. Solídne podáva, no predovšetkým je mimoriadne silný od základnej čiary a dobre sa pohybuje. Tento rok v Indian Wells na štvrtý pokus Andersona zdolal. Kevin je síce najatletickejší a od základnej čiary najlepší zo všetkých dvojmetrových obrov, no hráči typologicky podobní Djokovičovi mu nesedia. Európske haly navyše nie sú úplne jeho najobľúbenejšie prostredie. Chorvát dnes má veľkú šancu zvíťaziť a nadviazať na triumf z marca.

Tip: víťazstvo Čoriča

Kurz: 2,11

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Madison Keysová

Tenisové tipy: Keysová ukončí Kuznecovovej spanilú jazdu

Prestížny turnaj v Cincinnati dnes spozná svojich víťazov. Posvietili sme si na ženskú dvojhru. Dnes …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − sixteen =