pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Čuchajské play-off o melbournské voľné karty vrcholí
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Čuchajské play-off o melbournské voľné karty vrcholí

Bitka o voľné karty na Australian Open vrcholí. V noci sa pobijú zostávajúci štyria muži a štyri ženy o finále. Uspejú favoriti alebo sa dočkáme prekvapení?

Australian Open – Wild Card play-off

Čihiro Muramacuová vs Čang Kchaj-čen (1.12. o 4:00)

O finále si to rozdajú dve hráčky, s ktorými sa príliš nepočítalo. Taiwančanka Čang Kchaj-čen patrila v minulosti do top 100, ale z momentálneho 442. miesta nemala patriť medzi ašpirantky na víťazstvo. Skalpmi silných súperiek Wang Sin-jü a Čang Su-čeong však vzbudila rešpekt. Muramacuová zaskočila Sün Fang-jing a Jadlapalliovú. Zápas môže byť vyrovnaný, skúsenosti a znovunájdená forma taiwanskej tenistky podľa nás priklonia misky váh na jej stranu. Predvlani Muramacuovej v jedinom vzájomnom zápase „pustila“ iba dva gemy.

Tip: víťazstvo Čang Kchaj-čen

Kurz: 1,73

Australian Open – Wild Card play-off

Kaiči Učida vs Čang Ce (1.12. o 5:15)

Číňana Čang Ceho sme spomínali už v 1. kole. Tenista s dobrým podaním a aktívnym prístupom má aj na top 100, len má často problém s motiváciou a stabilitou výkonov. Tu hrá o veľa a podľa toho to aj vyzerá. Rawatovi povolil šesť hier, Sinclairovi dve! Tento rok má skalpy Munara, Hurkacza, Bublika alebo Bhambriho. Set vzal dokonca Medvedevovi. Učida sa tento rok len nesmelo začal presadzovať na challengeroch. V Ču-chaji vydrel postup cez Wu Tong-lina, proti Sü Jü-siouovi bol suverénny. Kvalita jednotlivých úderov, potenciál i forma sú na strane Číňana, ktorý znova nestratí set.

Tip: víťazstvo Čang Ceho v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 2,37

Australian Open – Wild Card play-off

Lee Duck-hee vs Li Če (1.12. o 6:35)

Na záver juhokórejský talent Lee Duck-hee proti čínskemu tridsiatnikovi. Prvý menovaný by to mal jedného dňa dotiahnuť do top 50, zatiaľ čo Li Če nepokoril ani top 200. V úvodných dvoch kolách nestratil ani jeden z nich set. Presvedčivejší bol Lee, ktorý by si mal v nedeľu zahrať vo finále. Herná kvalita je na jeho strane, navyše vedie vo vzájomnej bilancii 4:2. Keďže ani jeden nedisponuje delovým podaním, možno čakať dlhšie výmeny od základnej čiary, v ktorých sa Juhokórejčan cíti ako ryba vo vode.

Tip: víťazstvo Lee Duck-heeho

Kurz: 1,67

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Prelomí konečne Nadal tohtosezónne prekliatie?

Aj dnes sme si pre vás pripravili tipérske odporúčania. Čaká nás neuveriteľný 54. diel rivality …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten − six =