streda , december 19 2018
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Dimitrov a Kyrgios zvedú tuhý boj o finále
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Dimitrov a Kyrgios zvedú tuhý boj o finále

BRATISLAVA – Na dvoch ženských turnajoch sa bude hrať zajtra už o titul, muži v Brisbane si to rozdajú v semifinále. Na programe je aj šláger Grigor Dimitrov vs Nick Kyrgios.

ATP 250 Brisbane – semifinále

Grigor Dimitrov vs Nick Kyrgios (6.1. o 5:15)

Dvaja elitní tenisti vyznávajúci celodvorcové pojatie a schopní zabávať divákov „trick shotmi“. Obaja však podávajú tento týždeň trochu rozpačité výkony. Grigor ešte nenašiel formu z jesene a víťazstvá nad Millmanom i Edmundom musel vydrieť. Dá sa však predpokladať, že sa bude len zlepšovať. Kyrgios predvádza svoj štandard. V zápasoch prepína medzi maximálnym výkonom a úsporným režimom. Dnes to dokonale ukázal proti Dolgopolovovi. Po vypustenom prvom sete však začal „brutálne“ servovať a postúpil s prehľadom. Proti najlepším sa vie vyhecovať. Dimitrov vyhral oba doterajšie vzájomné zápasy, na Nicka to vie, zajtra sa prikláňame k vyrovnanému zápasu.

Tip: počet gemov viac ako 22,5

Kurz: 1,64

WTA International Šen-čen – finále

Simona Halepová vs Kateřina Siniaková (6.1. o 7:05)

Rumunská svetová jednotka a mladá Češka absolvujú druhý vzájomný zápas. V sezóne 2017 vyhrala Siniaková 6:3, 4:6, 7:5; rovnako v čínskom Šen-čene. Hard obom hráčkam sedí. Kateřina stratila v Číne cestou do finále jediný set so Šarapovovou, Simonu prekvapujúco potrápila Tuan Jing-jing. Postupne jej však forma stúpa. Zajtra to môže byť vyrovnané. Očakávame, že Halepová šancu na revanš nepremrhá a získa titul. Rozbehnutú a dobre hrajúcu súperku ale nezdolá rozdielom triedy.

Tip: víťazstvo Halepovej a počet gemov viac ako 19,5

Kurz: 2,4

WTA Premier Brisbane – finále

Aliaksandra Sasnovičová vs Jelina Svitolinová (6.1. o 10:05)

Prvý vzájomný zápas má jasnú favoritku. Ukrajinská kráska hrá v Brisbane výborne. Kvalitne servuje, jej pohyb je dlhodobo jeden z najlepších na okruhu a vďaka dobrej anticipácii dokáže prechádzať do smrtiacich kontier. Po podaní sa navyše snaží diktovať tempo a nesťahuje sa do obrany. Na turnaji už prešla ťažkými skúškami v podobe Kontovej či Plíškovej. Sasnovičová hrá životný turnaj. Zvládla ťažké zápasy, no súperke Ukrajinkiných kvalít ešte nečelila. Najcennejším skalpom je víťazstvo nad Sevastovovou. Svitolinová je však o úroveň vyššie a zajtra nezaváha.

Tip: víťazstvo Svitolinovej 2:0 na sety

Kurz: 1,51

Sledujte zápasy zo všetkých tohtotýždňových turnajov naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tipérsky špeciál: Tradičný trojlístok z exotických destinácií

Tradičný trojlístok tipov nás aj dnes zaviedol do exotických destinácií. Nechýba zápas z Pakistanu, Tuniska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 3 =