nedeľa , február 17 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Dvojsetové víťazstvá aj set pre outsidera
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Dvojsetové víťazstvá aj set pre outsidera

Po dnešnom predkrme sa zajtra rozbehne hlavná súťaž ATP Masters 1000 turnaja v Ríme na plné obrátky. Do hry zasiahnu aj Kei Nišikori či David Goffin.

ATP Masters 1000 Rím – 1. kolo

Kei Nišikori vs Feliciano López (14.5. o 12:05)

Súboj dvoch úplne odlišných herných štýlov. Na jednej strane behavý Nišikori preferujúci tenis od základnej čiary, na strane druhej španielsky milovník hry na sieti. V absolútnom kontraste s jeho národnosťou, je pre Lópeza antuka najmenej obľúbený povrch. Tento rok na nej má 3 výhry, 3 prehry. Kei už hral finále v Monte Carle, čo je obrovský úspech. Pomaly sa vracia do svojej maximálnej formy a zajtra s prehľadom upraví vo vzájomnej bilancii so Felicianom na 4:3.

Tip: víťazstvo Nišikoriho 2:0 na sety

Kurz: 1,68

ATP Masters 1000 Rím – 1. kolo

Leonardo Mayer vs David Goffin (14.5. o 12:30)

Čaká nás tretí vzájomný súboj urasteného Argentínčana so subtílnym Belgičanom. V oboch doterajších uspel od základnej čiary takmer nezničiteľný Goffin. A jasnú prevahu by mal mať aj zajtra. Postupne sa rozohráva, čo demonštroval postupom do štvrťfinále v Monte Carle a semifinále v Barcelone. Jeho hra je na antuke rovnako účinná ako na harde, no vyrastal práve na nej. Mayer je v rebríčku na 45. mieste, čo je skreslené senzačným lanským titulom z Hamburgu. Inak patrí kvalitatívne nižšie. Herne sa výraznejšie chytil až v Madride, no keď narazil na Zvereva, tvrdo narazil. Ani zajtra by nemal získať set.

Tip: víťazstvo Goffina 2:0 na sety

Kurz: 1,79

ATP Masters 1000 Rím – 1. kolo

Pablo Cuevas vs Marco Cecchinato (14.5. o 14:00)

Na záver uruguajsko-talianska konfrontácia. Cuevas to ako favorit nebude mať jednoduché. V aktuálnej sezóne mu chýba výraznejší výsledok, a hoci v Madride vydrel dve víťazstvá, na Isnera bol prikrátky. Momentálne výrazne zaostáva za svojimi možnosťami, chýba mu presnosť. Cecchinato má doma o motiváciu postarané. Tento často kritický aspekt jeho hry by tak nemal zlyhať. Ináč má už tento rok na konte 24 víťazstiev na najpomalšom povrchu, za ktorými sa skrýva aj titul z ATP podujatia v Budapešti. Minimálne set zajtra tento ortodoxný antukár získa.

Tip: počet vyhraných setov Cecchinata v zápas viac ako 0,5

Kurz: 1,66

Sledujte zápasy z Ríma naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Trojlístok z Dubaja

Náš dnešný výber tipérskych odporúčaní ma čisto dubajskú príchuť. V Spojených arabských emirátov štartuje hlavná …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − 6 =