piatok , december 14 2018
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Federer bude suverénny, Sock zaplatí nováčikovskú daň
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Federer bude suverénny, Sock zaplatí nováčikovskú daň

BRATISLAVA – Turnaj majstrov pokračuje súbojmi víťazov a porazených. Zaistí si Roger Federer postup? A kto bude jednou nohou z hry von?

Turnaj majstrov Londýn – skupina Borisa Beckera

Marin Čilič vs Jack Sock (14.11. o 15:05)

Obaja mali ašpirovať na postup zo skupiny, no prvé zápasy im nevyšli. Sock nenašiel recept na fenoména Federera, Čilič trochu prekvapujúco zaváhal proti Zverevovi, ktorý nemal optimálnu formu. Skúsenosti však hovoria v jeho prospech. Do zápasov dáva vždy všetko a jeho schopnosť zabrať v pravý čas je známa. Američan sa dostal do Londýna na poslednú chvíľu, keď chytil v Paríži životnú formu. Obaja dobre servujú, hrajú útočne. Brejkov bude minimum, zrejme sa dočkáme aj tajbrejku. V tesných koncovkách veríme schopnostiam chorvátskeho obra. Nič na tom nemení ani jeho nepriaznivá bilancia 0:2, ktorú proti Jackovi má.

Tip: víťazstvo Čiliča a počet gemov 22 a viac

Kurz: 2,31

Turnaj majstrov Londýn – skupina Borisa Beckera

Roger Federer vs Alexander Zverev (14.11. o 21:05)

Súboj generácií. „Saša“ má ako jeden z mála mužov na okruhu proti Rogerovi pozitívnu bilanciu. Z 5 duelov zvládol 3. Vždy to však bolo za úplne iných podmienok aké panujú dnes. Vlani v Halle to bolo v období Rogerových nastupujúcich zdravotných problémov, tento rok na Hopman Cupe to bol návrat po pol roku a v Montreale bol Švajčiar znova zranený. Dnes je fit a v Londýne je favorit číslo jeden. Jeho agresívny a variabilný tenis je ako šitý do haly, v ktorej vždy dominoval. Zverev je univerzál, ale v druhej polovici roka mu trochu dochádza para. Po Montreale prehráva aj so slabšími súpermi. Zajtra dostane od švajčiarskeho maestra lekciu z halového pojatia.

Tip: víťazstvo Federera 2:0 na sety

Kurz: 1,72

Sledujte zápasy z Turnaja majstrov naživo na TV Tipsport.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tipérsky špeciál: Motivovaná Pcheng Šuaj valcuje konkurenciu

V trojlístku tipov opäť dominuje kvalitne obsadený ITF turnaj v Dubaji. Aj dnes vkladáme dôveru …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 − four =