piatok , máj 24 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Federer to s Nišikorim nebude mať jednoduché
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Federer to s Nišikorim nebude mať jednoduché

Zajtra sa naplno rozbieha Turnaj Majstrov a tak sme si po tipy zašli práve do Londýna. Zápasy rozohrajú Thiem s Andersonom aj Nišikori s Federerom. Pozreli sme sa aj na jeden zápas z ponuky štvorhry.

ATP Turnaj majstrov Londýn – skupinová časť

Kevin Anderson vs Dominic Thiem (11.11. o 15:00)

Keď sa pozrieme na vzájomné štatistiky týchto dvoch tenistov, takmer všetky sety, ktoré zohrali, boli veľmi tesné a často končili až v tajbrejku. Vzhľadom na herný prejav oboch hráčov nie je vôbec vylúčené, že podobný scenár uvidíme aj na Turnaji majstrov. Bookmakeri vzhľadom na vzájomnú bilanciu (6:2) mierne favorizujú Juhoafričana. Tento rok však s Thiemom už dvakrát prehral a je preto pravdepodobné, že zápas bude dlhý a vyrovnaný. Ak by sme videli len dva tajbrejky, bolo by to dovedna už 26 gemov. Predpokladáme, že zápas bude mať tri sety a nebude teda prekvapením, ak bude mať viac ako 27,5 gemu.

Tip: Zápas bude mať viac ako 27,5 gemu.

Kurz: 2,23

Roger Federer vs Kei Nišikori (11.11. o 21:00)

Kei Nišikori sa aj vďaka odhláseniam kvalifikoval na Turnaj majstrov. Nedávno v Paríži aj v Šanghaji prehral s Federerom vo dvoch setoch. Celkovo ho v kariére z deviatich zápasov porazil iba dvakrát. Japonec sa však v závere roka rozohral k dobrým výkonom a je tak pravdepodobné, že bude Federera trápiť. Jeden set by mu tak vziať mohol.

Tip: Zápas bude mať tri sety.

Kurz: 2,37

Jamie Murray/Bruno Soares vs Raven Klaasen/ Michael Venus (11.11. o 13:00)

Murray so Soaresom už takmer mesiac čakajú na vyhraný zápas. Podobne dlhú sériu ťahali tento rok iba v apríli na antuke. Nikdy sa im v tejto sezóne nestalo, aby prehrali viac ako tri zápasy za sebou. Túto sériu by mohli zlomiť na záverečnom šampionáte roka. Formu majú oba tímy ako na hojdačke. V aktuálnej sezóne sa dvojice stretli trikrát a dvakrát sa radoval práve tandem Murray a Soares. Z prvého bodu v skupine by sa tak mohli tešiť už dnes.

Tip: Víťazstvo dvojice Murray/Soares.

Kurz: 1,60

 

 

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Talent: Šestnásťročný zázrak prirovnávaný k Rafaelovi Nadalovi

V posledných týždňoch na okruhu výrazne zarezonovalo meno Carlos Alcaraz Garfia. Španielsky zázrak už v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − one =