piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Federer už bude suverénnejší
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Federer už bude suverénnejší

Úvodné turnaje na tráve sa zajtra prehupnú štvrťfinálovými zápasmi do svojej záverečnej fázy. Očakávame, že Roger Federer už bude rozohratejší a nepripustí podobné komplikácie ako v 1. kole.

ATP 250 Hertogenbosch – štvrťfinále

Matthew Ebden vs Marius Copil (15.6. o 12:00)

Súboj dvoch hráčov s kvalitným podaním. V tomto prípade veríme Ebdenovi, ktorý je šikovnejší na sieti aj v medzihre, tráva je jeho najsilnejší povrch a má výbornú formu. V Holandsku zdolal bez straty setu Smyczeka aj obhajcu titulu Müllera. Ukázal kvalitné riterny, ktoré môžu zajtra Copilovi poriadne zavariť. Rumun je pomerne výrazne fixovaný na servis. Vydreté víťazstvá nad Bedenem a Sugitom sa počítajú, ale zajtra by už mala prísť stopka.

Tip: víťazstvo Ebdena

Kurz: 1,62

WTA International Hertogenbosch – štvrťfinále

Coco Vandeweghová vs Alison Riskeová (15.6. o 12:15)

Americké štvrťfinálové derby a už 11. vzájomný zápas. Zatiaľ vedie Coco 6:4. Vlani vyhrala na Wimbledone hladko 6:2, 6:4. V jej prípade je tráva najobľúbenejší povrch. Využíva tu delové podanie a bleskové zakončovanie razantnými údermi. Tento rok ešte v Hertogenboschi nestratila ani set. Riskeová má trávu tiež rada. Na rozdiel od Vandeweghovej však nikdy nepatrila medzi absolútnu špičku a dnes ukázala zraniteľnosť proti Stollárovej, ktorá mala na to, aby minimálne set získala. Coco určite dostane šance na príjme, zatiaľ čo jej servis môže byť pokojne stopercentný.

Tip: víťazstvo Vandeweghovej

Kurz: 1,44

ATP 250 Stuttgart – štvrťfinále

Roger Federer vs Guido Pella (15.6. o 15:00)

Legenda všetkých legiend štartuje na prvom turnaji po takmer troch mesiacoch. V prvom zápase to bolo cítiť. Roger sa len postupne dostával do tempa. Treba však dodať, že čelil elitnému „travárovi“ Mischovi Zverevovi, ktorý mu nábehmi na sieť uberal priestor na získanie potrebnej úderovej istoty. V treťom sete sa napriek tomu už evidentne rozbehol. Zajtra žiadne narúšanie tempa nehrozí. Pella vyrastal na antuke, nemá taký kvalitný servis a najlepšie sa cíti za základnou čiarou. To bude voda na švajčiarsky mlyn. Federer by mal bez problémov určovať charakter hry a minimálne jeden brejk v každom sete sa javí ako povinnosť.

Tip: počet gemov menej ako 20,5

Kurz: 1,75

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Talent: Senzačný wimbledonský šampión, ktorý vstúpil do dejín

V Japonsku je tenis v posledných rokoch aj vplyvom Keia Nišikoriho na vzostupe. Jednou z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × one =