utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Federer v akcii aj kurz 2,60 na člena top 10
Foto: TASR

Tipérsky špeciál: Federer v akcii aj kurz 2,60 na člena top 10

V Paríži sa budú zajtra rozdávať štvrťfinálové miestenky. Do boja zasiahne aj Roger Federer a vykryštalizovať sa môže bitka o miestenky na Turnaj majstrov.

ATP Masters 1000 Paríž – 3. kolo

Karen Chačanov vs John Isner (1.11. o 13:00)

Bitky obrov s výborným podaním často rozhodujú jedna-dve loptičky v tajbrejkoch. Táto dvojica má na konte dva vzájomné duely, šesť setov a päť skrátených hier. Doteraz sa v oboch prípadoch priklonila šťastena na stranu Chačanova. Mladý Rus je kurzový favorit aj zajtra. Má slušnú formu, zdobí ho lepšia medzihra. John je však na také zápasy zvyknutý. Povrch v Paríži vyzerá tento rok rýchlejší ako vlani a do tajbrejkov by sa mal prestrieľať. Tam sú šance 50:50. Isner má z tohto turnaja z posledných troch rokov na konte štvrťfinále, finále a semifinále. Sedí mu to tu a motiváciou navyše je šanca kvalifikovať sa na Turnaj majstrov. Kurz na Američana má veľkú hodnotu.

Tip: víťazstvo Isnera

Kurz: 2,6

WTA 125K Bombaj – 2. kolo

Jekaterine Gorgodzeová vs Margarita Gasparianová (1.11. o 14:15)

Ruska Gasparianová si odskočila do Indie s jediným cieľom. Posunúť sa zo 110. miesta v rebríčku a vyhnúť sa na Australian Open kvalifikácii. Tento rok jej parádne vyšiel návrat po zranení. Nedávno triumfovala v Taškente, potom prišli ešte dve štvrťfinále WTA turnajov. Margarita sa opiera o dobré podanie a agresívnu hru. Dnes povolila Mrdežovej iba päť gemov. Gorgodzeová je typická tenistka z okruhu ITF, ktorej strop je v druhej stovke rebríčka. Bolo by obrovské prekvapenie, ak by zajtra favoritku potrápila. Výkonnostný rozdiel by mal byť veľmi výrazný.

Tip: víťazstvo Gasparianovej v hendikepe -1,5 setu

Kurz: 1,56

ATP Masters 1000 Paríž – 3. kolo

Fabio Fognini vs Roger Federer (1.11. o 19:30)

Federer sa tento rok rozhodol štartovať v Paríži, čo znamená, že sa cíti fyzicky stopercentne pripravený. V Bazileji síce nehral bez chýb, ale jeho výkony mali vzostupnú tendenciu. Zajtra ho čaká obľúbený súper Fognini, nad ktorým vyhral všetkých osem setov a iba raz mu povolil viac ako tri hry. Fabio má síce za sebou najlepší rok kariéry, ale chýba mu opora v servise, čo je voda na Rogerov mlyn. Navyše má momentálne problémy s členkom. „Fedex“ si ho na rýchlom podklade bude vodiť po kurte a na postup mu bude stačiť 12 získaných gemov. Kuriozitou je, že obaja mali v 1. kole voľný žreb a 2. kolom prešli bez boja.

Tip: počet gemov Federera v zápase menej ako 12,5

Kurz: 1,97

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Gasquet si postup bude musieť vydrieť

Hamburg, Gstaad a Palermo – z týchto destinácií prinášame tenisové tipy. Sara Erraniová sa s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 1 =