pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Názory / Tipérsky špeciál: Federera čaká v Šanghaji ťažký vstup do turnaja
Foto: Twitter/ATP World Tour

Tipérsky špeciál: Federera čaká v Šanghaji ťažký vstup do turnaja

Po trojlístok tipov sme zašli na prestížny turnaj do Šanghaja. V akcii bude aj Roger Federer, ktorého čaká už v 2. kole ozajstná skúška ohňom.

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

Marco Cecchinato vs Čchung Hjeon (10.10. o 8:20)

Juhokórejčan Čchung mal skvelý úvod roka, no od leta ho prenasledujú zdravotné problémy a momentálne zaostáva za svojou top formou. Na posledných turnajoch ho zdolali aj Kukuškin či Auger-Aliassime. Jeho tenis je založený na skvelom pohybe a výborných úderoch od základnej čiary, čo platí aj pre jeho zajtrajšieho súpera. Cecchinato bol dlhé roky ortodoxný antukár, ale postupne sa mení na univerzála. V šanghajskom 1. kole zaskočil Simona a vyrovnanú partiu môže odohrať aj zajtra proti juhokórejskému mladíkovi. Tomu vzal dnes set aj Hurkacz, ktorý nie je lepší ako Marco.

Tip: Cecchinato v hendikepe +4,5 gemu

Kurz: 1,73

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

Sam Querrey vs Taylor Fritz (10.10. o 11:00)

O 3. kolo si to rozdajú aj dvaja dobre stavaní Američania opierajúci sa o skvelý servis. Medzihra je najmä v prípade Querreyho jasná slabina. Za posledné dva roky sa stretli trikrát, vždy na harde a vždy to bola veľká bitka. Naposledy pred dvoma týždňami v Čcheng-tu vyhral Fritz 7:6, 7:5. Povrch v Šanghaji by mal byť ešte o čosi rýchlejší, a tak bude každý brejk veľkou vzácnosťou. Je možné, že uvidíme tri sety, rovnako tak sa môže stať, že oba úvodné dospejú do tajbrejku. Vyberáme preto stávku na vyšší počet gemov.

Tip: počet gemov viac ako 23,5

Kurz: 1,73

ATP Masters 1000 Šanghaj – 2. kolo

Roger Federer vs Daniil Medvedev (10.10. o 13:20)

V akej forme sa bude prezentovať v Číne Federer je otázka, na ktorú všetci čakajú odpoveď s napätím. Wimbledon, letné Cincinnati ani US Open ho nezastihli v optimálnom rozpoložení. Medvedev je naopak v životnej forme. Po triumfe z haly z Tokia bol preňho prechod na outdoorový kurt náročný, ale v Šanghaji ho s problémami zvládol. Zajtra by už mal byť lepšie adaptovaný. Nerozohratého Švajčiara môže určite potrápiť, keďže si vie pomôcť aj podaním, viac ako jeden brejk na set by mu nemal povoliť.

Tip: Medvedev v hendikepe +4,5 gemu

Kurz: 1,65

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Balázs a ďalší antukári na Roland Garros hladko vyhrajú

Kvalifikácia Roland Garros bude zajtra pokračovať ďalšími zápasmi 1. kola. Dôveru vkladáme do antukárov ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + seventeen =